Wim Hofi karastamise väljakutse Grand Finale

31.01.2017
Wim Hofi karastamise väljakutse Grand Finale

Kutsusime King of Spadesi jaanuari alguse uudiskirjas kõiki osa võtma Hollandi jäämehe Wim Hofi külma dušiga karastamise väljakutsest, sest vaid oma mugavustsoonist välja astumine aitab meil enda tõelisi piire (või piiride puudumist) paremini tundma õppida.

Äärmiselt külmakartliku inimesena olen kogu oma elu olnud kindlal veendumusel, et pigem suren, kui võtan vabatahtlikult külma dušši või ujun jäises vees. Otsustasin lõpuks selle kontseptsiooni aga oma peas hoopis teisiti lahti mõtestada – anda talle uue, eneseületusliku ja vaimse kasvamise tähenduse.

Esimesed kolm nädalat ehk 15- ja 30-sekundiliste hommikuste külmade duššide juures oli raskeimaks vaimne pool, enese kokku võtmine ja segisti temperatuuriregulaatori sinisesse keeramine. Ei saa salata, et ka hing tahtis vägisi kinni jääda, kuid tunnetuslikult möödusid need sekundid üsna kiiresti. Mida sessioon edasi, seda kiiremini normaliseerus külmas vees ka hingamine.

Viimane nädal ehk karastamise pikendamine minutile, oli ette antud progresseerumise plaanis selgelt kõige raskem. Minut jäise dušši all on piisvalt pikk aeg, et hoolimata nüüdseks juba küllalt normaalsest hingamisest ja korralikust vaimsest ettevalmistusest, hakkab ka füüsiliselt väga külm. Tunnetuslikult kõige ebamugavam oli just peal ning sõrmedel

Viimasele karastamispäevale otsustasin aga anda märgilise tähenduse – teha midagi, mida ma kunagi ei uskunud end tegevat – ja minna talisuplema. Jäässe raiutud ujumisrada on ju siiski meeltele palju võimsam kujund kui kodune dušš. Ühtlasi soovisin kogu selle väljakutse vältel, eriti aga “lõpubossiga” kohtudes olla võimalikult “kohal”, situatsiooni täielikult teadvustades ja seda kõigiti tunnetades

Just “kohal” olemine ja eneseületuse tunnetamine on see, mis kandub meiega koos edasi ning aitab vaimselt kasvada. Olen kunagi teinud ka üle hõõguvate süte kõndimist, kuid kuna sellele eelnes koolitaja poolt pikk transsi viimine ja järgnenud sütel kõndimise protsess oli kui häguses olekus, siis tunnen, et sellest kogemusest ei olnud mul enda isikliku arengu koha pealt mingit mõju. Nii tahtsin sama viga mitte korrata ning lõigata käesolevast väljakutsest maksimaalset kasu.

Jäisest supist välja ronides oli õnnehormooni endorfiini tase kindlasti normaalsest kõrgem, kuid ülevoolavat eufooriat või hämmingut, et ma “kas ma tõesti suutsin?!” ei olnud. Pigem valitses hinges rahulolu – tegin seda, milleks ma end olin ette valmistanud ja mida olin endale lubanud. Usun, et just see reaktsioon on märk sellest, et sain enda jaoks ühest olulisest vaimsest barjäärist üle ning astusin sellega veel ühe sammu lähemale purunematule kehale ja vaimule.

Minu mõtted kaasa võtmiseks:

 

1. Külma veega karastamine on jõukohane ka kõige suuremale külmapelgurile.

2. Wim Hofi külma dušši meetod on heaks viisiks tuletada endale iga päev meelde, et enda mugavustsoonist välja astumine on tegelikult küllalt lihtne.

3. Enamus piire oleme endale ise seadnud ning nad on vaimsed. Olgu siis põhjuseks mingi vana mõttemudel, hirm vmt. Kuid piirid on murdmiseks.

4. Muutmaks uut kogemust osaks endast ning selle väestamiseks peab selles olema “kohal”. Enese transsi viimine või muul viisil tegevusse petmine ei anna kogemusest loodetud vaimset kasvamist.

 

Mõnusat karastamist!

Mikk

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Kaitse  end  kui  härrasmees!  Profipoksija  Rain  Karlson  tutvustab  kaitsetehnikaid  poksis.

Kaitse end kui härrasmees! Profipoksija Rain Karlson tutvustab kaitsetehnikaid poksis.

02.07.2018
Elu on täis ootamatuid olukordi – meeldivate kõrval ka ebameeldivaid. Härrasmeestena proovime iga arusaamatust rahulikult ning lõpuni sõnadega lahendada, kuid...
[...]
Miku joogisoovitused Jaanipäevaks mittekarsklastele, et säilitada purunematu keha ja vaim.

Miku joogisoovitused Jaanipäevaks mittekarsklastele, et säilitada purunematu keha ja vaim.

18.06.2017
Ei ole saladus, et Jaanidel tarbitakse ka üpris palju alkohoolseid jooke...
[...]
Hea vorm hoolimata ülesöömisest. On see võimalik?

Hea vorm hoolimata ülesöömisest. On see võimalik?

03.04.2018
Pikad lihavõttepühad on läbi ja paljud meist tunnevad kindlasti, et see andis kõva tagasilöögi soovile minna suvele vastu heas kerges sportlikus vormis.
[...]
Miks tugevad päeval tukastavad?

Miks tugevad päeval tukastavad?

17.10.2018
Kas ka sina liigitad päeval tukastajaid logarditeks ja laiskvorstideks? Kui nii, siis pole sa selle arvamusega üksi. Tegelikkuses peaksid sa aga ilma igasuguste süümepiinadeta magajatega liituma...
[...]
Järgmisele reisile oma jõusaal kaasa!

Järgmisele reisile oma jõusaal kaasa!

16.10.2017
Mikk näitab seekordses videos, kuidas sa saad täisfunktsionaalse jõusaali kohvri nurka mahutada ja sellega väga tõsise trenni mugavalt oma hotellitoas ära teha.
[...]
Energiat napib ja tuju on morn? Leidsime ühe süüdlase üles!

Energiat napib ja tuju on morn? Leidsime ühe süüdlase üles!

22.01.2018
Kuidas valguse puudumine, aga ka valgus valel ajal su võimsust ja suutlikkust mõjutab. 
[...]
Kuidas küll kõiki King of Spadesi jõudlust tõstvaid tehnikaid meeles hoida?

Kuidas küll kõiki King of Spadesi jõudlust tõstvaid tehnikaid meeles hoida?

13.03.2018
Teadmine, aga mitte tegemine on sama mis mitte teadmine. Mitte ühestki meie jõudlust tõstvast tehnikast pole kasu, kui lihtsalt ei tule meelde...
[...]
Milline on hea stress, milline on halb stress (ja kuidas sellega võidelda)?

Milline on hea stress, milline on halb stress (ja kuidas sellega võidelda)?

04.04.2017
Kõikjal räägitakse, et stress on halb ja seda peab igal võimalikul viisil vältima. See on vale.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Vahesumma:
Mine ostukorvi Jätka ostmist