Wim Hofi karastamise väljakutse Grand Finale

31.01.2017
Wim Hofi karastamise väljakutse Grand Finale

Kutsusime King of Spadesi jaanuari alguse uudiskirjas kõiki osa võtma Hollandi jäämehe Wim Hofi külma dušiga karastamise väljakutsest, sest vaid oma mugavustsoonist välja astumine aitab meil enda tõelisi piire (või piiride puudumist) paremini tundma õppida.

Äärmiselt külmakartliku inimesena olen kogu oma elu olnud kindlal veendumusel, et pigem suren, kui võtan vabatahtlikult külma dušši või ujun jäises vees. Otsustasin lõpuks selle kontseptsiooni aga oma peas hoopis teisiti lahti mõtestada – anda talle uue, eneseületusliku ja vaimse kasvamise tähenduse.

Esimesed kolm nädalat ehk 15- ja 30-sekundiliste hommikuste külmade duššide juures oli raskeimaks vaimne pool, enese kokku võtmine ja segisti temperatuuriregulaatori sinisesse keeramine. Ei saa salata, et ka hing tahtis vägisi kinni jääda, kuid tunnetuslikult möödusid need sekundid üsna kiiresti. Mida sessioon edasi, seda kiiremini normaliseerus külmas vees ka hingamine.

Viimane nädal ehk karastamise pikendamine minutile, oli ette antud progresseerumise plaanis selgelt kõige raskem. Minut jäise dušši all on piisvalt pikk aeg, et hoolimata nüüdseks juba küllalt normaalsest hingamisest ja korralikust vaimsest ettevalmistusest, hakkab ka füüsiliselt väga külm. Tunnetuslikult kõige ebamugavam oli just peal ning sõrmedel

Viimasele karastamispäevale otsustasin aga anda märgilise tähenduse – teha midagi, mida ma kunagi ei uskunud end tegevat – ja minna talisuplema. Jäässe raiutud ujumisrada on ju siiski meeltele palju võimsam kujund kui kodune dušš. Ühtlasi soovisin kogu selle väljakutse vältel, eriti aga “lõpubossiga” kohtudes olla võimalikult “kohal”, situatsiooni täielikult teadvustades ja seda kõigiti tunnetades

Just “kohal” olemine ja eneseületuse tunnetamine on see, mis kandub meiega koos edasi ning aitab vaimselt kasvada. Olen kunagi teinud ka üle hõõguvate süte kõndimist, kuid kuna sellele eelnes koolitaja poolt pikk transsi viimine ja järgnenud sütel kõndimise protsess oli kui häguses olekus, siis tunnen, et sellest kogemusest ei olnud mul enda isikliku arengu koha pealt mingit mõju. Nii tahtsin sama viga mitte korrata ning lõigata käesolevast väljakutsest maksimaalset kasu.

Jäisest supist välja ronides oli õnnehormooni endorfiini tase kindlasti normaalsest kõrgem, kuid ülevoolavat eufooriat või hämmingut, et ma “kas ma tõesti suutsin?!” ei olnud. Pigem valitses hinges rahulolu – tegin seda, milleks ma end olin ette valmistanud ja mida olin endale lubanud. Usun, et just see reaktsioon on märk sellest, et sain enda jaoks ühest olulisest vaimsest barjäärist üle ning astusin sellega veel ühe sammu lähemale purunematule kehale ja vaimule.

Minu mõtted kaasa võtmiseks:

 

1. Külma veega karastamine on jõukohane ka kõige suuremale külmapelgurile.

2. Wim Hofi külma dušši meetod on heaks viisiks tuletada endale iga päev meelde, et enda mugavustsoonist välja astumine on tegelikult küllalt lihtne.

3. Enamus piire oleme endale ise seadnud ning nad on vaimsed. Olgu siis põhjuseks mingi vana mõttemudel, hirm vmt. Kuid piirid on murdmiseks.

4. Muutmaks uut kogemust osaks endast ning selle väestamiseks peab selles olema “kohal”. Enese transsi viimine või muul viisil tegevusse petmine ei anna kogemusest loodetud vaimset kasvamist.

 

Mõnusat karastamist!

Mikk

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Kuidas saavutasid Sparta sõdalased purunematu keha ja vaimu?

Kuidas saavutasid Sparta sõdalased purunematu keha ja vaimu?

23.01.2017
Kui üks ühiskond on viinud maskuliinse eluviisi ekstremismi, on selleks kahtlemata Sparta. Kuigi tihti portreteeritakse spartalasi kui verejanulisi barbareid...
[...]
Kehale tõhus restart vaid 24 tunniga, ise mitte midagi tehes?!

Kehale tõhus restart vaid 24 tunniga, ise mitte midagi tehes?!

14.08.2017
Paastumisel on terve pikk nimekiri ülipositiivseid omadusi mehe tervisele – ta toetab minu eelmises videos räägitud mitokondrite tööd, aitab kehal ise hävitada defektseid rakke...
[...]
Lugemissoovitus: Extreme Ownership – How U.S. Navy SEALs lead and win

Lugemissoovitus: Extreme Ownership – How U.S. Navy SEALs lead and win

05.02.2017
Kes meist ei oleks lugenud mõnd juhtimisraamatut, mis sisuliselt on mitusada lehekülge ümmargust, tavaellu rakendamatut teooriat.
[...]
Kasutajakogemus: pokkerimängija Carlos Laasi räägib fookusest pokkeris ja King of Spadesist

Kasutajakogemus: pokkerimängija Carlos Laasi räägib fookusest pokkeris ja King of Spadesist

06.11.2017
Carlos Laasi on pokkerimängija, kes ühe elumuutva sündmuse – isaks saamise – hakul tegi ka teise, muutes kardinaalselt oma tõekspidamisi, elustiili...
[...]
Mehine ehe, mis leevendab stressi.

Mehine ehe, mis leevendab stressi.

25.09.2017
Kui seda ehet kannavad klassikalise ja ajatu meeste stiili ikoonid nagu Sotheby’s Real Estate juht Alexander Kraft, Itaalia tööstur Matteo Marzotto ja Bugatti ülem Stephan Winkelmann, sobib see ehe ka sinu mehelikku elegantsi esile tooma.
[...]
Järgmisele reisile oma jõusaal kaasa!

Järgmisele reisile oma jõusaal kaasa!

16.10.2017
Mikk näitab seekordses videos, kuidas sa saad täisfunktsionaalse jõusaali kohvri nurka mahutada ja sellega väga tõsise trenni mugavalt oma hotellitoas ära teha.
[...]
Tee otsuseid nagu miljardär

Tee otsuseid nagu miljardär

15.05.2018
Mikk  räägib  seekordses  videos,  kuidas  võtab  otsuseid  vastu  isetehtud  (self-made)  USA  ärihiid  David  Osborn,  kellele  kuulub  Ameerika  üks  suuremaid  kinnisvaravahendusfirmasid  ning  osalusi  veel  ligi 30...
[...]
Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

06.03.2017
Plank ​parandab oluliselt su üldfüüsilist vormi ja enesetunnet ning ei võta päevas rohkem kui viis minutit. Tundub mõistliku uue harjumusena, eks?
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Vahesumma:
Mine ostukorvi Jätka ostmist