Mine „tsooni“ ja tõsta oma tulemuslikkust

30.04.2019
Mine „tsooni“ ja tõsta oma tulemuslikkust
Telli King of Spades siit


Oled sa kunagi tsoonis olnud? Ja siinkohal ei ole silmas peetud mitte vanglažargooni, vaid ühte kummalist teadvuse olekut, mida psühholoogias kutsutakse „tsoonis olemiseks“ – seisund, kus sul kaob aja- ja ruumitaju, oled oma tegevusse jäägitult pühendunud, teed oma parimat tööd ning tunned end seejuures suurepäraselt.

Usutavasti on su vastus „jah“ – väidetavalt on seda kogenud 95% inimestest. Kuna „tsoonis olekuga kaasneb nii palju positiivset, on kahju, et see staadium tundub tulevat ja minevat, kuidas aga juhtub.

Tegelikult aga suudame ise seda teadvuse olekut ise esile kutsuda.

Teadlased on kaardistanud terve rea viise ja tingimusi, kuidas „tsooni“ minna. Siin vaatleme aga kolme põhilisemat, mille tegemisel on kõrgenenud teadvuse olekusse tõusmine sisuliselt garanteeritud.
 

 1. Väljakutse peab olema natuke suurem kui sinu tunnetuslik võimekus.
  Ülesanne, mida hakkad lahendama, peab tunduma sulle keeruline – isegi nii keeruline, et sa ei ole päris kindel, kas ja kuidas sa sellega hakkama saad. Samas ei tohi ta olla võrreldes sinu oskustega liiga raske, kuna siis tekib „tsooni“ asemel ärevus ning rahutus. Teisest küljest – kui ülesanne on sinu jaoks selline, mida tead, et suudad 100% kindlusega ära teha, tekib mugandumine, mis sind samuti „tsooni“ pääseda ei lase.

 2. Teine oluline pusletükk tsooni pääsemiseks on pidev tagasiside oma tegevustele.
  Kui lähed lahendama väga suurt ülesannet, kaotad ühel hetkel selle sees olles suunataju ning hakkad enda valikutes kahtlema – sul puudub pidev ülevaade, kas ja kuidas sa edened. Seetõttu peab suure ülesande jagama väikesteks lihtsamini saavutatavateks osadeks ning keskenduda tuleb ühele osale korraga. Nii saad kogu aeg oma progressi kohta tagasisidet, koged regulaarselt eduelamust ja saad pidevalt uut motivatsiooni järgmise töölõigu kallale asumiseks.

 3. Jäägitu fookus ülesande lahendamisel.
  Mida rohkem häirivaid tegureid suudad sel hetkel enda ümbert eemaldada, seda parem – pane telefon lennurežiimile, sulge e-maili kliendid ning mine kuhugi, kus saad olla vaikuses.

  Seda öelnud, on veel üks – eelnevaist veelgi tõhusam viis laserterava fookuse saavutamiseks. See on prioritiseerimine. Enne ülesandega alustamist sisenda endale, et järgneva töö tegemine on absoluutselt kõige tähtsam asi, mida praegusel hetkel teha saad – isegi, kui see tähendab endale valetamist. Mida tugevam on sinu eneseveenmise oskus, seda võimsama tulemuse see tehnika kaasa toob. Kui suudad endale piisava veendumusega käesoleva töölõigu kõrge prioriteedi „maha müüa“, muutud igasugusele väljaspoolt tulevale mürale uskumatult resistentseks ning see aitab sinu „tsooni“ minekule palju kaasa.


Proovi neid kolme lihtsasti rakendatavat tehnikat samaaegselt ning on väga suur tõenäosus, et juba 20-25 minuti pärast oledki „tsoonis“, tehes oma parimat tööd ning olles samal ajal motiveeritud ja õnnelik.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Mida juua ühe maitsva burgeri kõrvale (ja kas Coke Zero on ikka parem kui tavaline Coca-Cola?)

Mida juua ühe maitsva burgeri kõrvale (ja kas Coke Zero on ikka parem kui tavaline Coca-Cola?)

22.05.2017
Kui alkohol välja jätta, siis kahtlemata seostame maitsvat burgerit Coca-Colaga...
[...]
Tõsta oma füüsilist võimsust vähem kui 1 euroga

Tõsta oma füüsilist võimsust vähem kui 1 euroga

04.09.2018
Võib tunduda uskumatu, kuid usutavasti odavaim füüsilise võimsuse ja vastupidavuse tõstmise vahend on naatriumvesinikkarbonaat..... ehk tavaline söögisooda.
[...]
Füsioterapeut Georg Laasiku viis harjutust King of Spadesi meestele

Füsioterapeut Georg Laasiku viis harjutust King of Spadesi meestele

13.11.2017
Pikad autosõidud, koosolekutel ja töölaua taga istumised ning muud sundasendid on tänapäeval paratamatus. Need aga tekitavad pihaspingeid...
[...]
2 minutiga ümbritseva negatiivsuse ja hüsteeria vastu

2 minutiga ümbritseva negatiivsuse ja hüsteeria vastu

16.04.2019
Nagu ehk tead, siis meie inimliigina märkame rohkem negatiivset kui positiivset ja sellel on väga lihtne ning evolutsiooniliselt oluline põhjus...
[...]
Rahu ja vaikust, palun! (ja kuidas see jõudlust parandab)

Rahu ja vaikust, palun! (ja kuidas see jõudlust parandab)

21.05.2018
Üks  olulisemaid  investeeringuid  iseendasse  on  igas  kuus  võtta  paar  tundi  täielikku  rahu  ja  vaikust,  kuid  mitte  närvide  puhkamiseks,  nagu  sa  ehk  arvad.
[...]
Nelja nädalaga jääauku. Miks küll?

Nelja nädalaga jääauku. Miks küll?

01.01.2018
Täna on 31. detsember, kell on vähem kui 10.00 hommikul ning täna saab mul täis esimene aasta end teadlikult külma veega karastamisest. Selle tähistamiseks sõidangi praegu Pirita Jahisadamasse...
[...]
Kuidas King of Spades on tehtud
kingofspades

Kuidas King of Spades on tehtud

06.05.2016
Selleks, et mõista, kuidas King of Spadesi toodetakse, tahame avada Sulle meie tehase virtuaalväravad ning kutsuda Sind ringkäigule meie tehasesse.
[...]
Miks valu eksisteerib ainult su peas (ja kuidas tugevat valu lahustada).

Miks valu eksisteerib ainult su peas (ja kuidas tugevat valu lahustada).

09.07.2018
Teadsid  sa  aga,  et  valu  ei  teki  mitte  käes,  jalas  ega  seljas,  vaid  on  ainult  meie  aju  konstruktsioon?
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Vahesumma:
Mine ostukorvi Jätka ostmist