Suve varjatud mõjud Su mehelikule võimsusele

02.07.2019
Suve varjatud mõjud Su mehelikule võimsusele


Suvi on kahtlemata õues ja looduses olemise, päikesevannide võtmise ning valguse periood, millel on meie üldisele heaolule palju positiivset anda. Samas peidab suvi endas ka olulisi varjatud negatiivseid mõjusid meie, meeste, võimsusele ja jõudlusele. Käsitleme neist siinkohal kolme olulisemat:
 

1 ) Suvel lähevad paljud meist üle „suvisele elustiilile“, mis tegelikult pole midagi muud kui ettekääne loobuda oma senisest struktureeritud päevakavast ning alandada enda standardeid nii tarbitava toidu ja joogi kui ka treeningute osas. Ka populaarne väide „liigun suvel rohkem väljas“ tähendab sageli vaid ümber grilli tiirutamist. Nii on enamus meestest suvel selges ülekaloraažis. Aga vaid 1000-1500kcal igapäevast liigset energia ülejääki, mida on väga lihtne alanenud füüsilise aktiivsuse, jäätise, õlu ning searibiga esile kutsuda, kulmineerub uuringutele tuginedes vaid kaheksa nädalaga 4kg puhta rasvamassi juurdekasvus.

On selge, et suvel võib ja peabki lubama endale rohkem spontaansust ning ehk ka vabadust trenni ja toitumise poolelt, kuid suur viga oleks köis kontrollimatult lohisema lasta ning loobuda oma struktureeritud päevakavast täielikult. Sügisel 4-6 kg rasva põletamine on raske ja kurnav tegevus.

2 ) Suvel palavaga on oluline piisav vedeliku tarbimine ning mugavaim viis seda teha on juua vett, mis enamasti on plastpudelis. Sa ei peaks seda aga tegema. Keskmiselt joome ning sööme endale sisse 50 000 plastiku mikroosakest aastas, millest enamus tuleb just plastpudelisse villitud mineraalveest. 50 000 plastikuosakest tähendab aga seda, et nädalas joome endale sisse 5 grammi ehk terve krediitkaardi jagu plastikut. Aastas aga tervelt veerand kilo! Kui aga kogu su joogiveevajadus saaks kaetud plastpudelitest oleva veega, oleks see kogus topeltsuur.

Plastikut peame meestena aga võimalusel vältima, kuna seal sees olevad BPA ning ftalaadid on östrogeense toimega ning vähendavad nii viljakust kui meessuguhormooni testosterooni taset

Parimaks viisiks oma joogijanu kustutada on kraanivesi, mille tarbimisel väheneb meie mikroplastiku organismi sattumine enam kui 10x – 4000 osakeseni aastas. Niisiis võta plastpudelis mineraalvee asemel kaasa hoopis kas klaaspudel või metallist sheiker (nagu King of Spades Goblet) ning täida seda jooksvalt kraaniveega.3 ) Suvel on väga oluline end Päikeselt tulevate UV-kiirte eest kaitsta, et vältida nii naha kiiremat vananemist kui vähitekke ohtu. Päikesekaitsekreemid ei ole aga võrdsed ega võrdselt head. Saame eristada kaht tüüpi – füüsiliste blokaatoritega ning keemiliste blokaatoritega kaitsekreemid.

Füüsiliste blokaatorite puhul (tsinkoksiid, titaandioksiid) moodustub nahale kerge hele kiht, mis peegeldab UV-kiirgust tagasi. Nii tsink kui titaan ei imendu eriti naha sisse ning toimemehhanismina peegeldavad UV-kiiri tagasi. Tänu nendele omadustele võib neid pidada tervisele ohutuks. Samas – valge kirme nahal ei ole väga ihaldusväärne ning nii on enamus päikesekaitsekreeme keemiliste blokaatoritega.

Need imenduvad naha sisse ning toimivad käsnadena, „imades“ UV-kiired enda sisse. Samas näitab aina kuhjuv uuringutepagas seda, et vähemalt osad neist keemilistest blokaatoritest imenduvad ka vereringesse ning toimivad hormonaalsüsteemi segajatena ning on ka neurotoksilised. Hiljuti on selle teema tõsiselt käsile võtnud USA toidu- ja ravimiamet FDA, kes on probleemile tähelepanu juhtinud ning kutsub üles tegema keemiliste blokaatorite kohta lisauuringuid

Seda öelnud – keemilised blokaatorid on siiski paremad kui UV-kiirgus kaitsmata nahale, kuid nende kasutamist võiks mehise jõudluse seisukohast tugevasti piirata.

Parim viis end Päikese halbade mõjude eest kaitsta on aga...riietus. Peale seda, kui oled võtnud 15-30 minutit päikesevanne, tõmba selga hästi istuv ja kvaliteetne linane särk, pane pähe Panama kaabu, ette päikeseprillid ning naudi ilusat suvepäeva basseini ääres või rannas ilma riskita päikesepõletusele.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

06.03.2017
Plank ​parandab oluliselt su üldfüüsilist vormi ja enesetunnet ning ei võta päevas rohkem kui viis minutit. Tundub mõistliku uue harjumusena, eks?
[...]
Profipoksija Rain Karlson: "Mis on poksis edu aluseks ja miks ma tarvitan King of Spadesi"

Profipoksija Rain Karlson: "Mis on poksis edu aluseks ja miks ma tarvitan King of Spadesi"

07.04.2017
Profipoksija, 5x Eesti meister, rahvuskoondislane ja treener. Küsisime, milliste vaimsete ja füüsiliste väljakutsetega ta profina silmitsi seisab...
[...]
Miks mobiiltelefon teeb sind nõrgaks ja viljatuks... ja kuidas seda vältida (ei, mobiili võid alles jätta)

Miks mobiiltelefon teeb sind nõrgaks ja viljatuks... ja kuidas seda vältida (ei, mobiili võid alles jätta)

20.02.2017
Kindlasti tead, et mobiiltelefonid, sülearvutid...
[...]
Sulle olulist teadusmaailmast

Sulle olulist teadusmaailmast

23.01.2017
Resveratrool ning viinamarjaseemne ekstrakt King of Spadesis parandavad tähelepanuvõimet ja lühimälu ning aitavad vältida vaimse võimekuse langust.
[...]
Kuidas su keha tegelikult liikuma peaks

Kuidas su keha tegelikult liikuma peaks

21.08.2018
Mitte kunagi inimkonna ajaloo jooksul pole me söönud nii palju ja liikunud nii vähe kui praegu. Seetõttu oleme ära unustanud, kuidas meie keha tegelikult peaks liikuma.
[...]
Testi, kui hea on sinu käe-silma koordinatsioon!

Testi, kui hea on sinu käe-silma koordinatsioon!

12.12.2017
Teame, et mida vanemaks saab inimene, seda aeglasemaks tema reaktsioon mingile visuaalsele impulsile – näiteks rohelisele tulele valgusfooris – muutub...
[...]
Lennukilt maha värske ja energilisena? Kuidas see võimalik on?

Lennukilt maha värske ja energilisena? Kuidas see võimalik on?

08.05.2017
Kuidas olla ka lennureisi lõpus värske ja energiline ja mitte tavapäraselt punaste silmade, seedeprobleemide ja paistes jalgadega.
[...]
Otse ja filtrita - Mikk külaliseks podcastis Tamara Talks

Otse ja filtrita - Mikk külaliseks podcastis Tamara Talks

13.06.2018
Kiiresti  populaarsust  koguv  podcast  (taskuhääling)  Tamara  Talks  kutsus  Miku  külla  jagama  King  of  Spadesi  saamislugu...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Vahesumma:
Mine ostukorvi Jätka ostmist