Sina versus Defender - teeme võidu!

28.05.2018
Sina versus Defender - teeme võidu!
Telli King of Spades siit


Tere! Mikk siin King of Spadesist. Ehk mäletad, kui eelmise aasta detsembrikuus tutvustasin sulle oma äsja ostetud ning kohutavas seisukorras Land Rover Defenderit. Rääkisin siis, et Defender on nagu mees – eesmärgipärane ja tugev tööloom, kuid vajab siiski korralikku hoolt ning et kui sa ei laseks autot nii kohutavasse seisundisse vajuda, siis veel vähem tohiksid sa seda iseendaga teha.

Praegu on õige aeg teha sellele videole järg, kus räägin, milline progress mul autoga on olnud, toon sisse ühe olulise paralleeli ja pakun välja “võiduajamise”.

Nagu näed, siis väga palju pole auto välimusega muutunud – ta on endiselt lapiline ja roostes; keretöödeni ei ole ma peale poolt aastat auto omamist veel jõudnud...ja miks? Sest kogu ressurss on läinud sinna, mis on välimusest olulisem aga mida esmapilgul ei märka – mootor, sillad, pidur, sidur.. Ehk nüüd on kätte jõudnud viimaks see aeg, et ma saan temaga legaalselt sõita – masin on arvel, ülevaatus ja kindlustus tehtud. Selge on aga see, et sõitmine ei ole kaugelt veel nii mõnus, kui ta peaks olema.

Raha on seni Defenderi peale kulunud rohkem kui ma tahaks ja planeerinud olin. Nii kehtib ikka ja jälle vana tõde – tuleb osta võimalikult hea toorik, kuna kui masinal on “köis juba libisema lastud” kulub ta ennistamisele kunagisse hiilgusesse palju rohkem ressursse kui enam-vähem mõistlikus korras auto edasine jooksev hooldus.

Selles infos ei ole ju ometi midagi uut, kuid soovin siia sisse tuua olulise paralleeli. Umbes nädalapäevad tagasi ostis meie hea püsiklient King of Spadesi 3 Kuu Varu oma isale kingituseks. Tema isa on Eesti absoluutne tipp selles, mida ta teeb. Ta on lasknud 40 aastat gaas põhjas, on olnud kogu aeg eesmärgistatud, hoolitsenud selle eest, et ta perel oleks kõik olemas, tegelenud filantroopiaga jne. Kuid kõige selle juures on ta ära unustanud kõige tähtsama – iseenda; enda heaolu ja enda tervise. Kusjuures tihti, kui me end sellises situatsioonis avastame, on inimlik kompensatsioonimehanism see, et soovime enda olukorda parandada välise atribuutikaga – uued kallid mänguasjad, kellad, ülikonnad. See aga paraku ei aita meil lahendada seda tuumikprobleemi.

Ehk siis kui mina oleks alustanud auto renoveerimist keretöödest, oleks mul kahtlemata väga ilus ja särava värviga auto, kuid ta seisaks aianurgas ja temaga ei saaks sõita.

Sina, kes sa seda videot vaatad, elad suure tõenäosusega samade printsiipide järgi – oled motiveeritud ja kõrge saavutusvajadusega mees, kuid probleem selle elustiili juures on fakt, et see on tohutult kurnav. Seetõttu on ülimalt oluline jälgida, et me ei laseks “köit libisema”. Kui sa seda veel teinud ei ole, pööra selle vältimisele väga suurt tähelepanu, kuid samas on enam kui kindel, et sinu lähemas tutvusringkonnas on selliseid mehi omajagu – äkki isa, sõber, äripartner?

Teed neile ainult head, kui hoolitseva murelikkusega viskad nendega kohtudes õhku sellesama mõtte, et kui köis on korra libisema lastud, on seda ülikeeruline jälle enda haardesse saada ning erinevalt autost me oma kehale uusi varuosasid osta ei saa. Selline väike remark aitab sageli rohkem kui visiit arsti juurde. Aga nüüd väike võistlus – mina jätkan oma võimaluste piires Defenderi renoveerimist ja sina investeeri senisest rohkem aega ja raha enda suutlikkuse tõstmisele. Vaatame, kumb enne valmis jõuab. Minu plaan on Defenderiga ühele poole saada käesoleva aasta lõpuks – see on minu välja öeldud veksel. Kui kaugele sina aasta lõpuks jõuad?

Tähelepanu, valmis olla, start!

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Mitte suitsetamine ega ülekaal pole tänapäeva meeste suurim terviserisk, vaid...

Mitte suitsetamine ega ülekaal pole tänapäeva meeste suurim terviserisk, vaid...

13.03.2017
Kuigi see võib kõlada esoteeriliselt, siis suurimaks terviseriskiks, hoolimata su säravast karjäärist ja toredast perekonnast, on psühholoogiline - üksildustunne.
[...]
Tahtejõud on ülehinnatud

Tahtejõud on ülehinnatud

29.01.2018
Miks sa ei tohiks oma eesmärkide saavutamise strateegiat rajada tugeva tahtejõu peale?
[...]
Kuidas põletada kaks korda kiiremini rasva ja hoogustada lihaskasvu.

Kuidas põletada kaks korda kiiremini rasva ja hoogustada lihaskasvu.

13.11.2018
Tegemist on teaduslikult tõestatud kontseptsiooniga, mis viib su sportlikud ja esteetilised resultaadid hoopis teisele tasemele. Ja seda hoolimata su senisest treeningstaažist.
[...]
Asenda oma mehine hommikusöök just sellega!

Asenda oma mehine hommikusöök just sellega!

01.08.2018
Soe suveilm toob endaga kaasa lisaks D-vitamiini varude täitmisele aga ka kaks olulist muutust meie suutlikkust oluliselt mõjutavas teguris – söömises.
[...]
Miks sa ei tunne meditatsiooni positiivset mõju

Miks sa ei tunne meditatsiooni positiivset mõju

13.08.2018
Kui meditatsioonil on nii suur mehe suutlikkust ja tervist toetav efekt, siis miks sina seda usutavasti ei tunne?
[...]
Pika autosõidu vältel meel erk ja vaim puhanud. Kuidas see võimalik on?

Pika autosõidu vältel meel erk ja vaim puhanud. Kuidas see võimalik on?

20.11.2017
Kuidas hoida pika roolisoleku ajal meel ergas, vaim värske ning tunda end ka peale mitmetunnist sõitu energilise ja teotahtelisena.
[...]
Mehine ehe, mis leevendab stressi.

Mehine ehe, mis leevendab stressi.

25.09.2017
Kui seda ehet kannavad klassikalise ja ajatu meeste stiili ikoonid nagu Sotheby’s Real Estate juht Alexander Kraft, Itaalia tööstur Matteo Marzotto ja Bugatti ülem Stephan Winkelmann, sobib see ehe ka sinu mehelikku elegantsi esile tooma.
[...]
Kuidas su keha tegelikult liikuma peaks

Kuidas su keha tegelikult liikuma peaks

21.08.2018
Mitte kunagi inimkonna ajaloo jooksul pole me söönud nii palju ja liikunud nii vähe kui praegu. Seetõttu oleme ära unustanud, kuidas meie keha tegelikult peaks liikuma.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Vahesumma:
Mine ostukorvi Jätka ostmist