Reisil olles korralik trenn vaid 10 minutiga

01.04.2019
Reisil olles korralik trenn vaid 10 minutiga


Oled tööreisil või pikal nädalavahetusel teises linnas – kas see tähendab, et pead trennitegemisest väikese pausi võtma? Loomulikult mitte.

Kui oled reisimas käsipagasiga, mis lühireisi puhul on kahtlemata mõistlik, on iga gramm ja kuupsentimeeter arvel.

Nii ei ole mõistlik kaasa võtta spordiriideid ja -jalanõusid, ega ka TRX-süsteemi, kuna need võtavad väikeses kohvris lihtsalt liiga palju ruumi. Kõigele lisaks ei ole sul tiheda päevaplaani tõttu reisil ka trenniks eriti aega.

Nii oleks ideaalne, kui korraliku toonust tõstva kogukeha treeningu saaks ära teha vaid oma hotellitoas ning maksimaalselt kümne minutiga. Ja seda on tegelikult väga lihtne teha.

Kuna on lihasrühmasid, mida ilma ühegi lisaatribuutikata on traditsioonilise sisseseadega hotellitoas peaaegu võimatu treenida – näiteks selg ja biitsepsid, pead kaasa võtma keskmise vastupanujõuga treeningkummi. Kuna see on kordades väiksem kui TRX ning ei kaalu sisuliselt midagi, on selle mahutamine käsipagasisse väga lihtne.

Kümme minutit vältava kogukeha treeningu ülesehitus on järgmine – kõigepealt tuleb läbi töötada suured lihasrühmad – jalad, selg ja rind; seejärel väikesed lihasrühmad – õlad, biitsepsid ja triitsepsid. Suurtele lihasrühmadele teeme kaks minutit ilma pausita tööd ning väikestele ühe minuti, lõppu veel ühe minuti vältav kõhuharjutuste kompleks. Harjutuste vahel peatud vaid selleks, et võtta lonks vett.

Harjutusi, mille vahel valida, on terve internett (YouTube) täis, kuid meie videos on näidatud ära Miku enda valik, mis on heaks alguspunktiks ka sulle.

Harjutuste sooritamise juures on oluline kontrollitud tehnika, lihase pingutus soorituse lõpufaasis ning mõistlik, mitte liiga kiire aga aeglane tempo. Liigkiire tempo puhul kipub tehnika lagunema, liiga aeglase tempo ja pika TUT’i (Time Under Tension) korral ei suuda me aga seeriat piisavalt pikaks venitada ning töö maht kukub.

Loomulikult ei kasvata sa sellise trenniga lihasmassi, kuid vaid kümme minutit sellist treeningut enne hotellist lahkumist annab hea toonuse, toob kaasa trenniga kaasneva endorfiinilaksu ning sellise tunde pealt on suurepärane minna kas pingelisele äriokohtumisele või uut linna avastama.

Oled skeptiline?

See on mõistetav ja mõistlik, kuna toidulisanditurg on täis tooteid, mille kvaliteet ja toime on küsitavad. King of Spadesi aluspõhimõteteks on aga ausus ja läbipaistvus.

Veendu selles ise, klõpsates allpool asuvatele sind huvitavatele küsimustele ning luba mul isiklikult lahti seletada, kas ja kuidas saab King of Spades sulle abiks olla. Minu mehesõna.

Mikk-Alvar Olle
King of Spades asutaja

 

Vaata, kuidas King of Spades sind aidata saab
Klõpsa videoakna all asuvatele sulle olulistele küsimustele ja meie asutaja Mikk vastab sulle.

play_arrowKuidas mina King of Spadesist kasu saan?1:31

play_arrowKui kiiresti ma mõjusid tunnen?0:36

play_arrowKas tervislikust toitumisest ei piisa?0:25

play_arrowKas King of Spades on teaduspõhine?0:43

play_arrowKas ma peangi jääma King of Spadesi võtma?0:48

play_arrowKuidas King of Spadesi toodetakse?0:52

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Kasutajakogemus: pokkerimängija Carlos Laasi räägib fookusest pokkeris ja King of Spadesist

Kasutajakogemus: pokkerimängija Carlos Laasi räägib fookusest pokkeris ja King of Spadesist

06.11.2017
Carlos Laasi on pokkerimängija, kes ühe elumuutva sündmuse – isaks saamise – hakul tegi ka teise, muutes kardinaalselt oma tõekspidamisi, elustiili...
[...]
Tõsta oma füüsilist võimsust vähem kui 1 euroga

Tõsta oma füüsilist võimsust vähem kui 1 euroga

04.09.2018
Võib tunduda uskumatu, kuid usutavasti odavaim füüsilise võimsuse ja vastupidavuse tõstmise vahend on naatriumvesinikkarbonaat..... ehk tavaline söögisooda.
[...]
Mõõda enda närvisüsteemi robustsust...pulsivööga

Mõõda enda närvisüsteemi robustsust...pulsivööga

04.02.2019
Pulsivööd kasutatakse enamasti kalorikulu mõõtmiseks, kuid tegelikult on tal üks...vaat et olulisemgi kasutusvõimalus veel...
[...]
Kallis, see auto on tervise huvides!

Kallis, see auto on tervise huvides!

04.04.2017
Meile meestena meeldivad võimsad ja kiired autod, kuid tihtipeale ei soeta me neid endale, kuna “teised arvavad, et ma kompenseerin”, “naine ei luba”...
[...]
Kas sina elad mõtestatud elu? Raamatusoovitus!

Kas sina elad mõtestatud elu? Raamatusoovitus!

20.03.2018
Oled sa nõus, et meest käivitavaks jõuks ei ole mitte naudinguiha, nagu arvas Freud ega võimuiha, mida väitis Adler, vaid soov elada mõtestatud ja eesmärgipärast elu?
[...]
Käntsakas punast liha – vähitekitaja või mehine suutäis?

Käntsakas punast liha – vähitekitaja või mehine suutäis?

26.03.2018
Ehk mäletad, et mõni aeg tagasi lisas Maailma Tervishoiuorganisatsioon punase liha vähki tekitavate “ainete” nimekirja...
[...]
Tipp-eSportlane: “Olen treeninud ka 14 tundi ööpäevas”

Tipp-eSportlane: “Olen treeninud ka 14 tundi ööpäevas”

05.06.2018
Meeldib  see  meile  või  mitte,  aga  infotehnoloogia  ajastu  on  tulnud  selleks,  et  jääda.  Nii  on  paratamatu  ka  see,  et  sport,  õigemini  üks  selle  haru,  on  kolinud  virtuaalruumi...
[...]
Kuidas küll kõiki King of Spadesi jõudlust tõstvaid tehnikaid meeles hoida?

Kuidas küll kõiki King of Spadesi jõudlust tõstvaid tehnikaid meeles hoida?

13.03.2018
Teadmine, aga mitte tegemine on sama mis mitte teadmine. Mitte ühestki meie jõudlust tõstvast tehnikast pole kasu, kui lihtsalt ei tule meelde...
[...]