Rahu ja vaikust, palun! (ja kuidas see jõudlust parandab)

21.05.2018
Rahu ja vaikust, palun! (ja kuidas see jõudlust parandab)
Telli King of Spades siit


Sel nädalal tahan ma rääkida, miks sa peaksid igas kuus minimaalselt kaks tundi broneerima iseendale täielikku rahu ja vaikust – ja kuidas see sind su jõudluses hüppeliselt edasi aitab.

Nagu sa tead, on aeg tänapäeval kõige suurem varandus. Mida ettevõtlikum sa oled, seda rohkem asju on sul kogu aeg “laua peal” ning seda enam sa aega hindad – eriti siis, kui oled pereinimene. Töö, trenn, pere, mitmed hobid, sotsiaalsed väljundid. Oled sa aga tähele pannud, et hoolimata ringi rabelemisest ei progresseeru asjad neis valdkondades sageli nii, nagu sooviksid? Miks see nii on? Paljuski seepärast, et teeme palju asju inertsist – nii nagu me oleme neid kogu aeg teinud. Läheneme tööl probleemidele samamoodi, teeme trenni samamoodi (enda kogemustest saan öelda, et mul ei ole olnud probleemi teha mitu aastat sisuliselt samade kavade ja harjutustega trenni ning siis polegi imestada, et progressi ei ole), loeme raamatuid ja harime ennast, kuid ei suuda neid uusi teadmisi rakendada. Miks? Sest me ei seedi asju piisavalt läbi.

Selline “seisva vee” staadium on aga arengu – nii tööalase kui isikliku – suur pärssija. Kuidas sellest aga välja tulla? Just seepärast ongi sul vaja igas kuus võtta endale need paar tundi rahu ja vaikust. Ning mis selle ajaga peale hakata? Sa hakkad iseennast intervjueerima ning ma kohe räägin kuidas. Aga enne veel paar olulist asja...

Ülitähtis on, et kui oled endale need paar tundi rahu ja vaikust broneerinud, ei hakkaks sa siis tegelema millegi muuga, millega sa enda vaba aega tavaliselt sisustad...töö, trenn, mingid hobid. Sa pead need paar tundi pühendama jäägitult vaid iseendale ja endalt küsimuste küsimisele. Samamoodi on oluline, kus seda teha. Paigaks tuleks valida koht, kus sa tunned end turvaliselt, kus sind keegi ei sega ja kus on võimalikult vähe ahvatlusi. Vastasel juhul avastad end peagi köögis võileiba tegemas ja arvutis meile lugemas.

Nüüd, kui oled enda jaoks sobiva koha leidnud, peaksid viima end alguses poolmeditatiivsesse seisundisse. Juhul, kui sa pole meditatsiooniga varem kokku puutunud, siis proovi 7 minuti vältel keskenduda vaid sisse-välja hingamisele ning kui mõte läheb vahepeal rändama (mida ta ka kindlasti teeb), siis too ta uuesti hingamisele tagasi.

Nüüd oled valmis ennast intervjueerima, milles soovitan sul kasutada hindu munga Dandapani tehnikat. Alguses peaksid küsimused iseendale olema väga lihtsad, mis aitavad sind õigele lainele (näiteks nimi, lemmiksöök, hobid) ja lähevad siis aina spetsiifilisemaks (näiteks – kas tead, mis sind päriselt õnnelikuks teeb? Oled sa rahul sellega, kus su elu praegu on? Millal sa viimati suutsid unustada kõik töö- ja muremõtted?). Põhimõtteliselt sarnaneb see iseendaga male mängimisele – käid ühelt poolt ning käid teiselt poolt. Olen kindel, et üllatud, kui palju sa iseenda kohta läbi sellise dialoogi teada saad. Selline lähenemine aitab elustada vanu või paika panna uusi eesmärke, eraldada oluline ebaolulisest, näha lahenduskäike ilma “vahu” ja hägustavate faktoriteta.

Võid oma küsimustes olla aga ka mõne valdkonna kesksem, olgu selleks eraelu, töö, trenn või näiteks loetud raamatust saadud tarkuste kinnistamine oma elurütmi.

Selline sisekaemus on meeletult tõhus viis mitte kinni jääda vanadesse, end juba ammu ammendanud käitumismustritesse ning intelligentselt adapteerida uusi ning tõhusamaid.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Tipp-eSportlane: “Olen treeninud ka 14 tundi ööpäevas”

Tipp-eSportlane: “Olen treeninud ka 14 tundi ööpäevas”

05.06.2018
Meeldib  see  meile  või  mitte,  aga  infotehnoloogia  ajastu  on  tulnud  selleks,  et  jääda.  Nii  on  paratamatu  ka  see,  et  sport,  õigemini  üks  selle  haru,  on  kolinud  virtuaalruumi...
[...]
Kuidas Mikk peatas enda juuksekao?!

Kuidas Mikk peatas enda juuksekao?!

28.08.2017
Meestüüpi juuksekadu ehk androgeenne alopeetsia on probleem, millega puutuvad oma eluea jooksul kokku umbes pooled meestest.
[...]
Kas su sõbrad on tahtmatult hoopis su vaenlased?

Kas su sõbrad on tahtmatult hoopis su vaenlased?

21.08.2017
Sõprus on, eriti meie – meeste – hulgas kui Püha Graal. Ja sõpru vajame me sotsiaalsete olenditena absoluutselt kindlasti. 
[...]
Millal teed häid, millal aga halbu otsuseid

Millal teed häid, millal aga halbu otsuseid

12.02.2018
Selles videos räägin ma sulle millestki, mis ei lase sul ei äris, eraelus kui spordisaalis optimaalseid otsuseid vastu võtta. 
[...]
Kehale tõhus restart vaid 24 tunniga, ise mitte midagi tehes?!

Kehale tõhus restart vaid 24 tunniga, ise mitte midagi tehes?!

14.08.2017
Paastumisel on terve pikk nimekiri ülipositiivseid omadusi mehe tervisele – ta toetab minu eelmises videos räägitud mitokondrite tööd, aitab kehal ise hävitada defektseid rakke...
[...]
Kuidas jaanide ajal eneseväärikust säilitada

Kuidas jaanide ajal eneseväärikust säilitada

17.06.2019
Jaanipäev on tulekul ja kui on üks püha, kus tunneme kollektiivset kohustust kõvasti napsu võtta, siis see ongi just jaanipäev. Rohke alkoholitarvitamisega ei pane me korralikku põntsu...
[...]
Kolm mehelikku, stiilset ja tervislikku kingiideed sõbrapäevaks

Kolm mehelikku, stiilset ja tervislikku kingiideed sõbrapäevaks

01.02.2017
Otsides sõbrapäeva lähenedes kingiideid kõige olulisemale mehele enda elus, olgu selleks isa, vend, elukaaslane, äripartner või suisa sina ise...
[...]
Kõik, mida pead teadma mehelikult tervislikust toitumisest

Kõik, mida pead teadma mehelikult tervislikust toitumisest

04.07.2017
Üldine teadlikkus tervislikust toitumisest on absurdselt madal. Tihti kas ei teata üldse midagi ja valitseb suhtumine, et niikuinii on kõik kahjulik...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Vahesumma:
Mine ostukorvi Jätka ostmist