Rahu ja vaikust, palun! (ja kuidas see jõudlust parandab)

21.05.2018
Rahu ja vaikust, palun! (ja kuidas see jõudlust parandab)
Telli King of Spades siit


Sel nädalal tahan ma rääkida, miks sa peaksid igas kuus minimaalselt kaks tundi broneerima iseendale täielikku rahu ja vaikust – ja kuidas see sind su jõudluses hüppeliselt edasi aitab.

Nagu sa tead, on aeg tänapäeval kõige suurem varandus. Mida ettevõtlikum sa oled, seda rohkem asju on sul kogu aeg “laua peal” ning seda enam sa aega hindad – eriti siis, kui oled pereinimene. Töö, trenn, pere, mitmed hobid, sotsiaalsed väljundid. Oled sa aga tähele pannud, et hoolimata ringi rabelemisest ei progresseeru asjad neis valdkondades sageli nii, nagu sooviksid? Miks see nii on? Paljuski seepärast, et teeme palju asju inertsist – nii nagu me oleme neid kogu aeg teinud. Läheneme tööl probleemidele samamoodi, teeme trenni samamoodi (enda kogemustest saan öelda, et mul ei ole olnud probleemi teha mitu aastat sisuliselt samade kavade ja harjutustega trenni ning siis polegi imestada, et progressi ei ole), loeme raamatuid ja harime ennast, kuid ei suuda neid uusi teadmisi rakendada. Miks? Sest me ei seedi asju piisavalt läbi.

Selline “seisva vee” staadium on aga arengu – nii tööalase kui isikliku – suur pärssija. Kuidas sellest aga välja tulla? Just seepärast ongi sul vaja igas kuus võtta endale need paar tundi rahu ja vaikust. Ning mis selle ajaga peale hakata? Sa hakkad iseennast intervjueerima ning ma kohe räägin kuidas. Aga enne veel paar olulist asja...

Ülitähtis on, et kui oled endale need paar tundi rahu ja vaikust broneerinud, ei hakkaks sa siis tegelema millegi muuga, millega sa enda vaba aega tavaliselt sisustad...töö, trenn, mingid hobid. Sa pead need paar tundi pühendama jäägitult vaid iseendale ja endalt küsimuste küsimisele. Samamoodi on oluline, kus seda teha. Paigaks tuleks valida koht, kus sa tunned end turvaliselt, kus sind keegi ei sega ja kus on võimalikult vähe ahvatlusi. Vastasel juhul avastad end peagi köögis võileiba tegemas ja arvutis meile lugemas.

Nüüd, kui oled enda jaoks sobiva koha leidnud, peaksid viima end alguses poolmeditatiivsesse seisundisse. Juhul, kui sa pole meditatsiooniga varem kokku puutunud, siis proovi 7 minuti vältel keskenduda vaid sisse-välja hingamisele ning kui mõte läheb vahepeal rändama (mida ta ka kindlasti teeb), siis too ta uuesti hingamisele tagasi.

Nüüd oled valmis ennast intervjueerima, milles soovitan sul kasutada hindu munga Dandapani tehnikat. Alguses peaksid küsimused iseendale olema väga lihtsad, mis aitavad sind õigele lainele (näiteks nimi, lemmiksöök, hobid) ja lähevad siis aina spetsiifilisemaks (näiteks – kas tead, mis sind päriselt õnnelikuks teeb? Oled sa rahul sellega, kus su elu praegu on? Millal sa viimati suutsid unustada kõik töö- ja muremõtted?). Põhimõtteliselt sarnaneb see iseendaga male mängimisele – käid ühelt poolt ning käid teiselt poolt. Olen kindel, et üllatud, kui palju sa iseenda kohta läbi sellise dialoogi teada saad. Selline lähenemine aitab elustada vanu või paika panna uusi eesmärke, eraldada oluline ebaolulisest, näha lahenduskäike ilma “vahu” ja hägustavate faktoriteta.

Võid oma küsimustes olla aga ka mõne valdkonna kesksem, olgu selleks eraelu, töö, trenn või näiteks loetud raamatust saadud tarkuste kinnistamine oma elurütmi.

Selline sisekaemus on meeletult tõhus viis mitte kinni jääda vanadesse, end juba ammu ammendanud käitumismustritesse ning intelligentselt adapteerida uusi ning tõhusamaid.

Oled skeptiline?

See on mõistetav ja mõistlik, kuna toidulisanditurg on täis tooteid, mille kvaliteet ja toime on küsitavad. King of Spadesi aluspõhimõteteks on aga ausus ja läbipaistvus.

Veendu selles ise, klõpsates allpool asuvatele sind huvitavatele küsimustele ning luba mul isiklikult lahti seletada, kas ja kuidas saab King of Spades sulle abiks olla. Minu mehesõna.

Mikk-Alvar Olle
King of Spades asutaja

 

Vaata, kuidas King of Spades sind aidata saab
Klõpsa videoakna all asuvatele sulle olulistele küsimustele ja meie asutaja Mikk vastab sulle.

play_arrowKuidas mina King of Spadesist kasu saan?1:31

play_arrowKui kiiresti ma mõjusid tunnen?0:36

play_arrowKas tervislikust toitumisest ei piisa?0:25

play_arrowKas King of Spades on teaduspõhine?0:43

play_arrowKas ma peangi jääma King of Spadesi võtma?0:48

play_arrowKuidas King of Spadesi toodetakse?0:52

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Aastalõpu väljakutse: 1. jaanuari hommikul talisuplema

Aastalõpu väljakutse: 1. jaanuari hommikul talisuplema

30.11.2018
Soovid sa varsti algavale uuele aastale anda varasemast hoopis võimsama avapaugu, mis suure tõenäosusega tähendab sulle ka parajat eneseületust?
[...]
Vabariigi sünnipäeva eri: kas alkohol teeb sind paksuks?

Vabariigi sünnipäeva eri: kas alkohol teeb sind paksuks?

20.02.2017
Usutavasti on pea iga mittekarsklasest mees, kes siiski enda tervisest ja välimusest lugu peab, töönädala lõpus ühe lõõgastava dringi ajal mõelnud...
[...]
Taastu eelmisest õhtust kui härrasmees

Taastu eelmisest õhtust kui härrasmees

23.07.2018
Nagu sa võibolla tead, siis põhimõtteliselt kõik meelemürgid löövad meie jõudlusesse mõlke. Ja mida vanemaks me saame, seda selgemini tunneme me...
[...]
Kallis, see auto on tervise huvides!

Kallis, see auto on tervise huvides!

04.04.2017
Meile meestena meeldivad võimsad ja kiired autod, kuid tihtipeale ei soeta me neid endale, kuna “teised arvavad, et ma kompenseerin”, “naine ei luba”...
[...]
Millised tehnikavidinad aitavad Sind lähemale purunematusele

Millised tehnikavidinad aitavad Sind lähemale purunematusele

06.02.2017
Vaata, millised tehnikavidinad aitavad meil olla tugevamad, tervemad ja energilisemad.
[...]
Tipp-eSportlane: “Olen treeninud ka 14 tundi ööpäevas”

Tipp-eSportlane: “Olen treeninud ka 14 tundi ööpäevas”

05.06.2018
Meeldib  see  meile  või  mitte,  aga  infotehnoloogia  ajastu  on  tulnud  selleks,  et  jääda.  Nii  on  paratamatu  ka  see,  et  sport,  õigemini  üks  selle  haru,  on  kolinud  virtuaalruumi...
[...]
Profipoksija Rain Karlson: "Mis on poksis edu aluseks ja miks ma tarvitan King of Spadesi"

Profipoksija Rain Karlson: "Mis on poksis edu aluseks ja miks ma tarvitan King of Spadesi"

07.04.2017
Profipoksija, 5x Eesti meister, rahvuskoondislane ja treener. Küsisime, milliste vaimsete ja füüsiliste väljakutsetega ta profina silmitsi seisab...
[...]
Tõsta oma füüsilist võimsust vähem kui 1 euroga

Tõsta oma füüsilist võimsust vähem kui 1 euroga

04.09.2018
Võib tunduda uskumatu, kuid usutavasti odavaim füüsilise võimsuse ja vastupidavuse tõstmise vahend on naatriumvesinikkarbonaat..... ehk tavaline söögisooda.
[...]