Pika autosõidu vältel meel erk ja vaim puhanud. Kuidas see võimalik on?

20.11.2017
Pika autosõidu vältel meel erk ja vaim puhanud. Kuidas see võimalik on?
Telli King of Spades siit


Tere! Mina olen Mikk King of Spadesist. Pühad on lähenemas ja paljud meist sõidavad linnast välja, kes suusareisile, kes maale vanaema juurde, mis tähendab pikka ja nüristavat autosõitu. Selles videos tahangi ma näidata, kuidas hoida roolis enda meel erk, võidelda väsimuse ning sundasendiga, et oleksid kohale jõudes endiselt värske.

Kõigepealt räägime söögist ja joogist. Üks suuremaid vigu, mida pikka maad sõites tehakse, on süsivesikurikaste söökide ja jookide tarbimine. Igasugused kabanossid, saiakesed, energiajoogid... Esiteks pole need mõistetavalt tervislikud valikud, aga mis peamine – süsivesikud annavad sulle küll korraks palju energiat, kuid siis kukub su veresuhkru tase järsult – isegi allapoole su tavalist baastaset ning keha reageerib sellele nii, et jääd uniseks ja su fookus hajub. Seda kutsutakse reaktiivseks hüpoglükeemiaks. Oled seda ehk tähendanud, kui sööd ära ühe pitsa ning kohe peale seda tabab sind meeletu unisus?

Mida siis sööma ja jooma peaks? Süüa tuleb rasva- ja valgurikast, kuid süsivesikutevaest toitu. Rasv ja valgud hoiavad pikka aega kõhu täis, kuid mõjutavad veresuhkru taset palju vähem kui süsivesikud, hoides sind mitte uniseks muutumast.

Mina võtan sellistel puhkudel kaasa isetehtud valgubatooni. See on kordades maitsvam ja ka kvaliteetsem kui mistahes poes müüdav batoon ning see koosneb sisuliselt vaid valgust ja rasvast. Üks selline batoon annab suurusjärgus 300 kcal ning hoiab probleemideta kõhu kaks tundi täis.
 


Leiad selle batooni valmistamise retsepti SIIT, et saaksid seda ka ise teha. Mingeid kokakunsti andeid see ei vaja – kui suudad endale võileibu teha, saad ka selle batooniga probleemideta hakkama.

Aga mis siis, kui ise batooni teha ei viitsi? Vaatame, mis võiks olla suvalises teeäärses tanklas saada olevad alternatiivid.

Nii – minu saak on siin. Valikul oli ikka sama põhimõte – palju valku ja rasva ning võimalikult vähe süsivesikuid. Võtsin esiteks vinnutatud kanaliha, kuid neid snäkke on ka kalkunist ning veiselihast. Nad on kõrge valgu- ja madala süsivesikusisaldusega, kuid samas ei ole neis ka eriti rasva.

Seetõttu valisin nende kõrvale rasvarikkad juustupulgad. Tegemist ei ole ideaalse valikuga, kuid raskel ajal täidavad nad oma koha ilusti ära, aidates hoida kõhu kauem täis ning veresuhkru taseme stabiilse.

Ühtlasi panin korvi ka keefiri, kuid sobib ka täispiim. Kuigi tihti nimetatakse seda joogiks, on minu meelest tegu pigem söögiga, kuna temas on samuti palju valku ning rasva.

Kõikidel King of Spadesi meestel on stardipositsioon juba teistega võrreldes palju parem, aga kui sina veel King of Spadesi valinud ei ole, siis meie tootes sisalduv resveratrool ja viinamarjaseemne ekstrakt aitavad samuti veresuhkrut stabiilsena hoida ning vähendavad veresuhkru kõikumistest tulenevat väsimust, seda nii autoroolis kui kontorilaua taga.

Joogiks võtsin esimese valikuna mineraaliderikka mullivee. Mullivesi on mu lemmik, sest mullid mõjuvad karastavalt ja ergastavalt, samas jood sa teda aeglasemini kui tavalist vett. Ja see on hea, kuna nii ei ole sul vaja tee pealt tualetti otsima hakata.

Just sel põhjusel joon ma kohvi autoroolis nii vähe kui võimalik. Kohvis olev kofeiin on iseenesest üsna turvaline ja toimiv erguti, kuid samas ka diureetik, mis tähenab, et ta väljutab kehast vett, ehk siis tekitab samuti looduse kutset. Ja loomulikult juhtub see siis, kui üks bensiinijaam on seljataha jäänud ning teine 50 km kaugusel.

Ja viimasena – harjutused! Pikalt sundasendis istumine tekitab lihaspingeid, peavalusid ning nüristab meelt. Meie eelmises videos pani füsioterapeut Georg Laasik King of Spadesi meestele kokku võimsa harjutustekompleksi, mida saab ka autosõidu vahele teha.

Nende väikeste näpunäidete najal muudad sa enda pikad autosõidud hoopis talutavamaks ning oled ka mitme tunni pärast värske ja terav.

Juhul, kui su King of Spadesi varud hakkavad lõppema, saad neid mugavalt täiendada meie kodulehelt www.kingofspades.ee

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Millal hakkavad mehe vaimsed ja füüsilised võimed langema?

Millal hakkavad mehe vaimsed ja füüsilised võimed langema?

27.03.2017
On mõnevõrra üllatav, et meie vaimsed võimed saavutavad oma tipu varem kui füüsilised võimed. 
[...]
Millal teed häid, millal aga halbu otsuseid

Millal teed häid, millal aga halbu otsuseid

12.02.2018
Selles videos räägin ma sulle millestki, mis ei lase sul ei äris, eraelus kui spordisaalis optimaalseid otsuseid vastu võtta. 
[...]
Kas tead, mis une ajal su keha ja vaimuga tegelikult toimub?

Kas tead, mis une ajal su keha ja vaimuga tegelikult toimub?

27.11.2017
Uni on paljudele meist reservuaar, kust töödele ja tegemistele aega juurde napsata. “Välja puhata” jõuab ju ka millalgi hiljem.
[...]
Mine „tsooni“ ja tõsta oma tulemuslikkust

Mine „tsooni“ ja tõsta oma tulemuslikkust

30.04.2019
Oled sa kunagi tsoonis olnud? Ja siinkohal ei ole silmas peetud mitte vanglažargooni, vaid ühte kummalist teadvuse olekut, mida psühholoogias kutsutakse „tsoonis olemiseks“
[...]
Mõõda enda närvisüsteemi robustsust...pulsivööga

Mõõda enda närvisüsteemi robustsust...pulsivööga

04.02.2019
Pulsivööd kasutatakse enamasti kalorikulu mõõtmiseks, kuid tegelikult on tal üks...vaat et olulisemgi kasutusvõimalus veel...
[...]
Mehelik viljakus - purunematu keha ja vaimu oluline osa

Mehelik viljakus - purunematu keha ja vaimu oluline osa

24.04.2017
Viljakus ei ole oluline vaid siis, kui soovid lapsi saada, peegeldades tegelikult küllalt täpselt sinu üldist vaimset ja füüsilist vormi.
[...]
Uinu ka siis, kui närvid on pingul (USA Mereväe tehnika)

Uinu ka siis, kui närvid on pingul (USA Mereväe tehnika)

11.11.2019
Meie Meestekuu raames tehtava eliitsōdurite jōudlustehnikate videoseeria teises videos räägib Mikk sellest, kuidas uinuda ka siis, kui hinges on ärevus...
[...]
Tee ise: tõeliselt maitsvad (ja kvaliteetsed!) proteiinibatoonid

Tee ise: tõeliselt maitsvad (ja kvaliteetsed!) proteiinibatoonid

27.03.2017
Kiire elutempo juures ei jõua me sageli süüa, rääkimata õigete asjade söömisest. Poelettidel saada olevad valgubatoonid, mis tunduvad...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Vahesumma:
Mine ostukorvi Jätka ostmist