Alista oma tugevaim vastane ühe tõhusa võttega

04.06.2019
Alista oma tugevaim vastane ühe tõhusa võttega
Telli King of Spades siit


Suure saavutusvajadusega meestena, ehk isegi maksimalistidena, on kõige suurem takistus meie ja eesmärkide vahel me ise. Me oleme enda vastu palju nõudlikumad kui keegi teine – alati on meie tegemistes parandamisruumi ja progress on liiga aeglane, ükskõik, kui palju me ka ei pingutaks. Tunned sa ennast selles ära?

Soovides saada parimaks või vähemalt väga heaks, võrdleme end vaid parimatega ja loomulikult jääme sellest võrdluses tihti kaotajaiks. Kui üldiselt on selline võrdlus vajalik, siis tehes seda pidevalt, hakkab meile paratamatult tunduma, et oleme parimal juhul keskpärased. Seda forsseerib sotsiaalmeedia, kus kõik annavad teada vaid enda edusammudest ja mitte tagasilöökidest. Ja nii jääb meile väär mulje, et teistel õnnestuvad asjad kiiremini ja paremini ning meie tundume paigal seisvat.

Selline asi tekitab rahulolematust, stressi ja närvilisust. Aga mis peamine – hävitab eneseusku. Kui eneseusk lööb kõikuma, kahaneb riskijulgus ning me ei ole selles mängus enam mitte eesmärgiga võita, vaid eesmärgiga mitte kaotada. Ning selline mõttemudel on halvav.

Nii anname ära suure tüki oma suutlikkusest, kusjuures teeme seda ise oma peas ja mitte kellegi teise tõttu. Nii võib kindlalt väita, et meie suurimad ning tugevaimad vastased oleme me ise.

Kuidas enda sees oleva vastasega aga kõige tõhusamalt toime tulla? Võtame appi teaduse. Uuringutest teame, et eksisteerib huvitav fenomen – suudame vaid läbi oma ettekujutuse kujundada oma suhtumist kohtadesse, asjadesse ja inimestesse nendega mingit reaalset kontakti või kogemust omamata.

Kuidas me seda konkreetse teema kontekstis saame ära kasutada? Visualiseerides. Me kujutame ennast ette elamas ideaalset elu, mis kannab osa oma emotsionaalsest väärtusest üle meie isikule ning tõstab eneseusku, mis ongi eesmärgiks.

Tee nii – igal hommikul, soovitavalt peale meditatsiooni, kujuta ette ühte täiuslikku päeva enda täiuslikust elust – sellist, kus sa oled saavutanud või saavutamas seda, milles enda tõelist kutsumust tunned; lisaks enda finantssituatsiooni, peresuhteid, tervist jne. Nagu öeldud, siis ela see päev 10 minuti jooksul läbi, alustades hommikust ja lõpetades õhtuga, visualiseerides samas kõike nii detailselt kui võimalik – helid, värvid, tujud, lõhnad, puudutused, liikumine...kus sa käid, kellega suhtled, kuidas end tunned jne.

Visualisatsiooni lõpus tuleb aga selle võti – kujuta enda „päris mina“ minemast visualiseeritud „super-mina“ juurde ning „super-mina“ „päris minale“ ütlemas, et ära muretse – pole vahet, millises situatsioonis sa praegu viibid või et sulle tundub, nagu asjad ei läheks soovitud moel – kõik see on su tulevik ning talitades oma südametunnistuse järgi ja tehes asju, milles enda tõelist kutset tunned, see realiseerub.

Selle harjutusega lood sa iseendast oma iidoli, inimese, kelle sõnu ja näpunäiteid kuulata, keda uskuda ning keda järgida, kuna ta elab ju sinu ideaalset elu – elu, mille poole sinu „päris“ minagi pürgib. Sellist harjutust igal hommikul tehes annad sa oma enesekindlusele suure toe, oled immuunsem kõrvalise suhtes ning suudad hoida oma fookuse palju kindlamalt oma eesmärkidel. Ning nii suudadki oma suurima vastase – iseenda ja oma mureneva ebakindluse, alistada.

Suurt toetust leiad sellel teel ka uuest King of Spades Flagshipist, vana King of Spadesi järeltulijast, kus seda korda on suur rõhk adaptogeenidel – taimeekstraktidel, mis on paljudes uuringutes näidanud olulist mõju nii füüsilise kui vaimse stressiga paremal toime tulekul ning kutsuvad esile rahustavat ja positiivset meelelaadi. Nii aitab see sind ka selle video konktekstis.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Ettevõtja: kirega oma tööd tehes pead olema veendunud, et tervis on selleks suuteline.

Ettevõtja: kirega oma tööd tehes pead olema veendunud, et tervis on selleks suuteline.

29.09.2019
Tõnu Tammearu, disainlaudu tootva ettevõtte Oakmind Design asutaja ning King of Spadesi klient on mees, kellelt on mõndagi õppida. 
[...]
Stress kiirendab vananemist. Vaata, kuidas mõjuvad ametiaastad USA presidentidele (ja ka sulle!)

Stress kiirendab vananemist. Vaata, kuidas mõjuvad ametiaastad USA presidentidele (ja ka sulle!)

27.02.2017
Kuigi see, et kõrge stress ja suur vastutusekoorem kiirendab vananemist kuni kaks korda...
[...]
Sa ise ei kontrolligi enda tuju ja tundeid. Seda teevad hoopis bakterid sinu kõhus!

Sa ise ei kontrolligi enda tuju ja tundeid. Seda teevad hoopis bakterid sinu kõhus!

06.10.2019
Sa küll arvad, et suudad enda tuju kontrollida ning õnn ja heaolu on lõppkokkuvõttes meie endi teha, siis sa eksid.
[...]
Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

02.01.2019
„Nalja teete või? Kindlasti mitte!“ See oli mõte ja tunne, mis mind esimese jaanuari hommikul Saaremaal GoSpa hotelli numbritoa akendelt...
[...]
Kuidas teha rohelist teed nii, et ta oleks tegelikult ka tervislik?

Kuidas teha rohelist teed nii, et ta oleks tegelikult ka tervislik?

17.04.2017
Roheline tee on vähemalt teoorias tõeliselt tervislik jook, kuna tal on lugematu arv häid omadusi...
[...]
Kuidas Mikk peatas enda juuksekao?!

Kuidas Mikk peatas enda juuksekao?!

28.08.2017
Meestüüpi juuksekadu ehk androgeenne alopeetsia on probleem, millega puutuvad oma eluea jooksul kokku umbes pooled meestest.
[...]
Tournament erakordse tutvumishinnaga!

Tournament erakordse tutvumishinnaga!

13.10.2019
Praegu on parim võimalus King of Spades Tournament enda peal järgi proovida, sest hetkel maksab üks pakk vaid 24 EUR ning transport on tasuta!
[...]
Miks valu eksisteerib ainult su peas (ja kuidas tugevat valu lahustada).

Miks valu eksisteerib ainult su peas (ja kuidas tugevat valu lahustada).

09.07.2018
Teadsid  sa  aga,  et  valu  ei  teki  mitte  käes,  jalas  ega  seljas,  vaid  on  ainult  meie  aju  konstruktsioon?
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Vahesumma:
Mine ostukorvi Jätka ostmist