Minu hommikurutiin purunematu keha ja vaimu saavutamiseks

16.05.2017
Minu hommikurutiin purunematu keha ja vaimu saavutamiseks

Me King of Spadesis mitte ainult ei räägi, kuidas saavutada suuremat jõudlust, vaid elame ka ise nende põhimõtete järgi. Seekordses videos näitabki Mikk, millest koosneb tema hommikurutiin. Ehk saad sinagi oma rutiiniks siit mõne hea mõtte, mis aitab sul päevaks paremini ette valmistada.

06:00

Ärkan üsna vara, kuna tunnen, et see annab mulle piisavalt aega tegeleda segamatult nii enda kui tähtsate tööasjadega enne seda, kui telefon helisema hakkab ning mailbox kirjadega täitub.

06:05

Esimese asjana peale ärkamist pesen hambad. See on heaks vaimseks äratuseks ning värskenduseks enne rutiini sisulise osaga alustamist.

06:08

Võtan hommikuse annuse, kaks kapslit, King of Spadesi rohke veega. See ergutab veelgi naturaalset meessuguhormooni hommikust tipnemist, aidates ühtlasi parandada verevarustust. Loomulikult ei saa ka ära unustada olulisi mõjusid põletikutaseme alandamisele ja ajutöö soodustamisele.

06:10

Mediteerin 10-20 minutit. See alandab stressihormooni kortisooli taset ning valmistab seetõttu suurepäraselt väljakutseterikkaks ja tihedaks päevaks ette. Parema keskendumise saavutamiseks kasutan meditatsiooni ajal müra summutavaid kõrvaklappe.

06:30

Teen 100 oma keharaskusega täiskükki ning 50 korralikku sügavat kätekõverdust. See kerge, sisuliselt võimlemise koormusega treening elavdab vereringet, äratab keha üles ning viib lihased kergesse toonusesse

06:40

Viin isikliku hügieeni protseduurid lõpule, võttes kõigepealt sooja dušši ning lõpetades jääkülma veega karastamisega 30-60 sekundi vältel. Külma veega karastamine on paljudes uuringutes näidanud olulist positiivset toimet mitokondritele, rakkude “tuumaenergiajaamadele” ja aeglustab läbi selle vananemist.

06:50

Valmistan kõrge rasva- ja valgu-, aga madala süsivesikusisaldusega hommikusöögi, mis tavaliselt koosneb munast, avokaadost ja tomatist. Selline hommikusöök aitab kehal toota ketokehasid, soodustades organismil energia ammutamist peamiselt rasvarakkudest.

07:00

Avan arvuti ja vaatan üle öösel saabunud meilid. Pean väga oluliseks, et enne hommikurutiiniga lõpetamist ei oleks ma ühegi välise mõju, see tähendab meilide ega uudiste, meelevallas. Need lihtsalt hajutavad fookust, soodustavad stressi teket ning ei lase päevaks soovitud viisil ette valmistada. Uudiseid seejuures ei tarbi ma juba mitu aastat.

Olulised mõtted kaasa võtmiseks:

  1. Kindlad sisse harjunud tegevused kindlatel kellaaegadel (hommikurutiin) võimaldavad sul otsustusvõimet, mis teadupärast on päeva lõikes lõplik ressurss, jätta olulisemate asjade jaoks.

  2. Kogu hommikurutiini ajal ära vaata meile ega uudiseid – katsu olla muust maailmast nii eraldatud kui võimalik. Vaid nii saad end soovitud viisil päevaks ette valmistada.

  3. “Hommik dikteerib ülejäänud päeva kvaliteedi” peab paika. Kui su hommik algab rahulikult, omas tempos, jättes piisavalt aega enne õige tööpäeva algust segamatult paar tundi millegi eriti olulisega tegelemiseks (olgu selleks siis plaanide visandamine, raamatu kirjutamine, eelarvestamine vmt), oled sa teistega võrreldes saanud päevaks üliolulise edumaa.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Asenda oma mehine hommikusöök just sellega!

Asenda oma mehine hommikusöök just sellega!

01.08.2018
Soe suveilm toob endaga kaasa lisaks D-vitamiini varude täitmisele aga ka kaks olulist muutust meie suutlikkust oluliselt mõjutavas teguris – söömises.
[...]
Kuidas Mikk peatas enda juuksekao?!

Kuidas Mikk peatas enda juuksekao?!

28.08.2017
Meestüüpi juuksekadu ehk androgeenne alopeetsia on probleem, millega puutuvad oma eluea jooksul kokku umbes pooled meestest.
[...]
Kuidas jaanide ajal eneseväärikust säilitada

Kuidas jaanide ajal eneseväärikust säilitada

17.06.2019
Jaanipäev on tulekul ja kui on üks püha, kus tunneme kollektiivset kohustust kõvasti napsu võtta, siis see ongi just jaanipäev. Rohke alkoholitarvitamisega ei pane me korralikku põntsu...
[...]
Miks mu vorm paremaks ei lähe – ma ju toitun tervislikult?!

Miks mu vorm paremaks ei lähe – ma ju toitun tervislikult?!

22.01.2019
...see küsimus vaevab paljusid neid, kes on oma toidulaualt jätnud ära madalakvaliteetse nn. rämpstoidu, kuid ei suuda siiski...
[...]
Tee otsuseid nagu miljardär

Tee otsuseid nagu miljardär

15.05.2018
Mikk  räägib  seekordses  videos,  kuidas  võtab  otsuseid  vastu  isetehtud  (self-made)  USA  ärihiid  David  Osborn,  kellele  kuulub  Ameerika  üks  suuremaid  kinnisvaravahendusfirmasid  ning  osalusi  veel  ligi 30...
[...]
Miku mentorid – mitu tundi puhast kulda!

Miku mentorid – mitu tundi puhast kulda!

24.04.2018
Seekordses videos on mul ainult sisse juhatav ja põgusalt tutvustav roll ning peategelasteks on hoopis kaks minu (virtuaalset) mentorit.
[...]
Tervislikku eluviisi pole olemas

Tervislikku eluviisi pole olemas

09.09.2019
Ikka ja jälle räägivad nii tervishoiutöötajad kui inimesed tänavalt tervislikust elustiilist ning sellest, kuidas just needsamad tervislikud eluviisid ainuisikuliselt hoiavad haigused eemalIkka ja jälle...
[...]
Buda munga tehnika, mis aitab mul fookust hoida

Buda munga tehnika, mis aitab mul fookust hoida

02.05.2017
Kindlasti tead, mis tunne see on, kui sa ei suuda teinekord lõpetada isegi küllalt lihtsat ülesannet nagu e-maili kirjutamine või kirja mõttega läbi lugemine...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Vahesumma:
Mine ostukorvi Jätka ostmist