Mehine ehe, mis leevendab stressi.

25.09.2017
Mehine ehe, mis leevendab stressi.

Tere! Mina olen Mikk King of Spadesist. Meeste ajatu stiili ikoonid, nagu Sotheby’s Real Estate juht Alexander Kraft, itaalia tööstur Matteo Marzotto, endine Lamborghini ja praegune Bugatti ülem Stephan Winkelmann ja ka paljud teised kannavad mehist ehet, mis suudab väga tõhusalt vaimseid pingeid vähendada.

Selleks ehteks on helmestest käevõru. Seda, kas nimetatud härrased selle käevõru abil stressi maandavad, ma ei tea – aga mina küll ja näitan nüüd ka sulle, kuidas ma seda teen.

Olen mitmes oma varasemas videos rääkinud meditatsioonist ning et see on vankumatut teaduslikku tõestust leidnud kui stressi ja vaimsete ning füüsiliste pingete leevendaja, enesekindluse tõstja ning hirmude peletaja. Ja väga palju uuringuid on teostatud ka meditatsiooni ühe haru – mantratel põhineva meditatsiooni kohta...ja seda samuti suure eduga.

Mantra on hinduismis ja budismis mingi olulise religioosse tähendusega häälitsus, mis aitab meditatsioonile keskenuda. Probleem on selles, et ei mina, ega ka suure tõenäosusega sina pole budist ega hinduist ning seetõttu mantratest väga kaugel.

Nüüd ma aga näitan, kuidas sa saad samale loogikale tuginedes ehitada väga mõjusa ja relevantse “mantra”. Enamus meie stressist ja vaimsetest pingetest tuleb ühest emotsioonist – hirm. Hirm tuleviku ees, hirm teha vale otsus, hirm kaotada, hirm võita, hirm näida rumalana...see rida jätkub lõputult. Ja meil kõigil – absoluutselt kõigil on oma hirmud.
 


Niisiis – kui sa tunned, et vererõhk tõuseb ja tekib ärevus, võta see helmestega käevõru käelt ning libista läbi sõrmede, iga helbe juures öeldes oma mantra: “ma ei karda”. Siin täidab see käevõru põhimõtteliselt palvehelmeste ülesannet, aidates sul mantrale keskenduda. Ilma selle füüsilise puudutuseta helmestel hajub su mõte juba peale neljandat-viiendat mantra kordamist ning ei ole seetõttu efektiivne.

“Ma ei karda” mantra on seetõttu ülitõhus, et ta on universaalne. Meie teadvus tihti ei mõistagi ärevuse põhjust – justnagu ei oleks ühtegi ratsionaalset põhjust ärevust tunda, kuid millegipärast on siiski vererõhk laes. Kui kordame vaid “ma ei karda” mantrat, annab see signaali alateadvusesse, mis ise vajalikud pusletükid paika sätib ning ärevust ja stressi aitab vähendada.

Stiiliikoonide eeskujule tuginedes võib kindlalt väita, et see on härrasmehele sobilik ehe, eriti kui lased selle teha (pool)vääriskividest. Ühtlasi veendu ka, et ehtel oleks ka helmestest erinev vahetükk, mis mantra kordamise ajal annab märku ühe helmeringi täis saamisest. Mitu ringi peaksid tegema? Mida rohkem, seda tõhusam on meditatsioon, kuid veendu, et suudaksid neid teha vähemalt paar.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...
  1. Goleman, D. J., & Schwartz, G. E. (1976). Meditation as an intervention in stress reactivity. Journal of Consulting and Clinical Psychology, 44(3), 456-466.

  2. Efficacy of Frequent Mantram Repetition on Stress, Quality of Life, and Spiritual Well-Being in Veterans. Jill E. Bormann, Tom L. Smith, Sheryl Becker, Madeline Gershwin, Laureen Pada, Ann H. Grudzinski, Elizabeth A. Nurmi. Journal of Holistic Nursing  Vol 23, Issue 4, pp. 395 - 414

  3. Effects of Transcendental Meditation practice on brain functioning and stress reactivity in college students. FredTravis, David A.F.Haaga, John Hagelin, Melissa Tanner, Sanford Nidich, Carolyn Gaylord-King, Sarina Grosswald, Maxwell Rainforth, Robert H.Schneider. International Journal of Psychophysiology Volume 71, Issue 2, February 2009, Pages 170-176

  4. Bormann, J. E., Oman, D., Kemppainen, J. K., Becker, S., Gershwin, M. and Kelly, A. (2006), Mantram repetition for stress management in veterans and employees: a critical incident study. Journal of Advanced Nursing, 53: 502–512.

  5. Responses to Mantram Repetition Program from Veterans with posttraumatic stress disorder: A qualitative analysis. Bormann, Jill E, PhD, RN; Hurst, Samantha, PhD; Kelly, Ann, MS, APRN, PMHCNS-BC. Journal of Rehabilitation Research and Development; Washington50.6 (2013): 769-84.

  6. STUDY THE EFFECT OF AUM CHANTING ON STRESS MANAGEMENT. SWADESH BHATT AND MANISH GUPTA. International Journal Of Creative Research Thoughts. Vol. 1 , Issue. 1 , Jan 2013 ISSN : 2320-2882

  7. BRIEF MEDITATION TRAINING CAN IMPROVE PERCEIVED STRESS AND NEGATIVE MOOD. Lane, James D; Seskevich, Jon E; Pieper, Carl F. Alternative Therapies in Health and Medicine; Aliso Viejo13.1(Jan/Feb 2007): 38-44.

  8. Mantra Meditation as a Bedside Spiritual Intervention. Chan, Roxane Raffin. Medsurg Nursing; Pitman23.2 (Mar/Apr 2014): 84-8, 100.

  9. Principles and Practice of Stress Management. Paul M. Lehrer, Robert L. Woolfolk, Wesley E. Sime. Guilford Press, Aug 16, 2007

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

06.03.2017
Plank ​parandab oluliselt su üldfüüsilist vormi ja enesetunnet ning ei võta päevas rohkem kui viis minutit. Tundub mõistliku uue harjumusena, eks?
[...]
Lõpeta läbi suu hingamine – Buteyko meetod

Lõpeta läbi suu hingamine – Buteyko meetod

23.10.2017
Väga paljud inimesed, hinnanguliselt lausa pooled täiskasvanutest, mina nende hulgas, hingavad valesti – hingatakse suuga ning liiga palju. Võiks ju arvata, et lisahapnik on hea ja tervistav, kuid tegelikkuses...
[...]
Unes õppimine on võimalik

Unes õppimine on võimalik

05.03.2019
Oled ka sina mõelnud, kui kahju on, et Aldous Huxley 1960-ndatel välja käidud ulmeidee, et inimene on võimeline õppima ka magades – hüpnopeedia – ei vasta tõele.... või kas ei vasta?
[...]
King of Spades Tournament – muutu tugevamaks, kiiremini

King of Spades Tournament – muutu tugevamaks, kiiremini

16.07.2019
Vaata videost, millised on Tournamenti toimeained ning kuidas nad just Sind aitavad.
[...]
Kuidas saavutasid Sparta sõdalased purunematu keha ja vaimu?

Kuidas saavutasid Sparta sõdalased purunematu keha ja vaimu?

23.01.2017
Kui üks ühiskond on viinud maskuliinse eluviisi ekstremismi, on selleks kahtlemata Sparta. Kuigi tihti portreteeritakse spartalasi kui verejanulisi barbareid...
[...]
See on sinu vaimse stressi tegelik allikas...

See on sinu vaimse stressi tegelik allikas...

30.05.2017
Ettevõtlike ja suure saavutusvajadustega meeste seas on pidev vaimne stress ja depressioon suur probleem, sest mida rohkem soovid ära teha, seda rohkem takistusi oma teel kohtad.
[...]
Sina versus Defender - teeme võidu!

Sina versus Defender - teeme võidu!

28.05.2018
Ehk  mäletad  –  eelmise  aasta  lõpus  tutvustas  Mikk  enda  äsja  soetatud  Land  Rover  Defenderit,  mille  seisukord  oli  kõike  muud  kui  hea...
[...]
Mehelik viljakus - purunematu keha ja vaimu oluline osa

Mehelik viljakus - purunematu keha ja vaimu oluline osa

24.04.2017
Viljakus ei ole oluline vaid siis, kui soovid lapsi saada, peegeldades tegelikult küllalt täpselt sinu üldist vaimset ja füüsilist vormi.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Vahesumma:
Mine ostukorvi Jätka ostmist