Miks sa ei tunne meditatsiooni positiivset mõju

13.08.2018
Miks sa ei tunne meditatsiooni positiivset mõju
Telli King of Spades siit


Oleme King of Spadesi videotes palju rõhutanud meditatsiooni tähtsust. Ka kõige skeptilisemates teadusringkondades tunnistatakse nüüdseks meditatsiooni kui tõhusat viisi ärevuse kontrollimiseks ja depressiooniga võitlemiseks – ühesõnaga selleks, et emotsioonid meie üle võimust ei võtaks.

Kuigi King of Spadesis sisalduval lambaläätse ekstraktil ning resveratroolil on samuti leitud antidepressantsed omadused, siis parima tulemuse annab ikkagi lisand koos vaimsete tehnikatega.

Sageli väidavad aga mehed, et ei tunne meditatsiooni positiivset mõju. Ikka ja jälle saavad emotsioonid võitu ning viha, pettumus ja muud kurnavad tunded on pea igapäevane nähe.

Verivärske Winsconsin-Madisoni ülikooli uuring toob sellesse selgust. Laiapõhjaline, enam kui 150 osalejaga uuringus mõõdeti inimeste reaktsiooni nii positiivsetele kui negatiivsetele stimulatsioonidele. Uuringus oli kolm gruppi – kontrollgrupina need, kes ei mediteeri, aga siis veel algajad mediteerijad ning kogenud, aastatepikkuse meditatsioonikogemusega mediteerijad.

Kaheksa nädalat väldanud uuringust tuvastati väga selged gruppidevahelised erinevused emotsioone protsessivates aju osades ning närviringides. Kui kontrollgrupil jäi kõik samaks, siis nii algajatel kui kogenud mediteerijatel tuvastati oluliselt väiksem aktiivsus amügdalas ja ja sellega seotud närviringides, mis tähendab, et nad olid positiivsete stiimulite suhtes vähem vastuvõtlikud.

“Miks peaks iseenda õnne piirama?” võib siinkohal kõlada õigustatud küsimus. Siin peab aga vahet tegema õnne- ja rõõmutundel ning emotsiooni üle pea kokku löömisel, mis võtab täielikult su üle võimust ja ei luba sul teha ratsionaalseid, su enda jaoks olulisi ja õigeid otsuseid.

Amügdala oluliselt madalam aktiivsus negatiivsete stiimulite suhtes oli aga kogenud mediteerijatel oluliselt prominentsem kui algajatel. Sellest järeldub, et aju kohastamine negatiivsete emotsioonidega paremaks toimetulekuks võtab oluliselt kauem aega, isegi tuhandeid tunde meditatsiooni.

Samas avastati veel huvitav fakt – uutel mediteerijatel lõi aju ühenduse amügdalast aju selle osaga, mis käivitab eneseregulatsiooni funktsioonid – see oli aga kogenud mediteerijatel puudu. Sellest võib omakorda järeldada, et kogenud mediteerijatel on emotsioonide kontroll muutunud alateadlikuks. Kui algajad peavad esiteks emotsiooni märkama ning kasutama teadlikult meditatsiooni tehnikaid nende emotsioonidega toime tulekuks, siis staažiga selleks vajadus kaob.

Niisiis – miks sinu puhul meditatsioon ei tööta? Sul on liiga vähe praktikat ja sa ei märka teadlikult, kui negatiivne stiimul tuleb. Lihtsaim viis enda progressi jälgida on vaadelda alguses enda reaktsiooni positiivsele stiimulile ning meditatsioonitehnikate kasutamise tõhusust hetkel, kui negatiivne emotsioon sind valdab.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...
https://news.wisc.edu/meditation-affects-brain-networks-differently-in-long-term-meditators-and-novices/

Oled skeptiline?

See on mõistetav ja mõistlik, kuna toidulisanditurg on täis tooteid, mille kvaliteet ja toime on küsitavad. King of Spadesi aluspõhimõteteks on aga ausus ja läbipaistvus.

Veendu selles ise, klõpsates allpool asuvatele sind huvitavatele küsimustele ning luba mul isiklikult lahti seletada, kas ja kuidas saab King of Spades sulle abiks olla. Minu mehesõna.

Mikk-Alvar Olle
King of Spades asutaja

 

Vaata, kuidas King of Spades sind aidata saab
Klõpsa videoakna all asuvatele sulle olulistele küsimustele ja meie asutaja Mikk vastab sulle.

play_arrowKuidas mina King of Spadesist kasu saan?1:31

play_arrowKui kiiresti ma mõjusid tunnen?0:36

play_arrowKas tervislikust toitumisest ei piisa?0:25

play_arrowKas King of Spades on teaduspõhine?0:43

play_arrowKas ma peangi jääma King of Spadesi võtma?0:48

play_arrowKuidas King of Spadesi toodetakse?0:52

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Viis härrasmehelikku ideed, mida jõulumees sulle kinkida võiks!

Viis härrasmehelikku ideed, mida jõulumees sulle kinkida võiks!

04.12.2017
Jõulud on lähenemas ja sellega tuleb lähedastelt paratamatult küsimusi – mida sa jõuludeks soovid?
[...]
Neli arenguetappi purunematuks vaimuks. Millises sina neist oled?

Neli arenguetappi purunematuks vaimuks. Millises sina neist oled?

13.06.2017
Nagu sa tead, siis King of Spadesi tunnuslause on “Purunematu keha ja vaim”. Tugev keha on asi, millest meil on kontseptuaalselt lihtne...
[...]
Miku joogisoovitused Jaanipäevaks mittekarsklastele, et säilitada purunematu keha ja vaim.

Miku joogisoovitused Jaanipäevaks mittekarsklastele, et säilitada purunematu keha ja vaim.

18.06.2017
Ei ole saladus, et Jaanidel tarbitakse ka üpris palju alkohoolseid jooke...
[...]
Vabariigi sünnipäeva eri: kas alkohol teeb sind paksuks?

Vabariigi sünnipäeva eri: kas alkohol teeb sind paksuks?

20.02.2017
Usutavasti on pea iga mittekarsklasest mees, kes siiski enda tervisest ja välimusest lugu peab, töönädala lõpus ühe lõõgastava dringi ajal mõelnud...
[...]
Taastu eelmisest õhtust kui härrasmees

Taastu eelmisest õhtust kui härrasmees

23.07.2018
Nagu sa võibolla tead, siis põhimõtteliselt kõik meelemürgid löövad meie jõudlusesse mõlke. Ja mida vanemaks me saame, seda selgemini tunneme me...
[...]
Tipp-eSportlane: “Olen treeninud ka 14 tundi ööpäevas”

Tipp-eSportlane: “Olen treeninud ka 14 tundi ööpäevas”

05.06.2018
Meeldib  see  meile  või  mitte,  aga  infotehnoloogia  ajastu  on  tulnud  selleks,  et  jääda.  Nii  on  paratamatu  ka  see,  et  sport,  õigemini  üks  selle  haru,  on  kolinud  virtuaalruumi...
[...]
Tee otsuseid nagu miljardär

Tee otsuseid nagu miljardär

15.05.2018
Mikk  räägib  seekordses  videos,  kuidas  võtab  otsuseid  vastu  isetehtud  (self-made)  USA  ärihiid  David  Osborn,  kellele  kuulub  Ameerika  üks  suuremaid  kinnisvaravahendusfirmasid  ning  osalusi  veel  ligi 30...
[...]
Vaid muusika abiga sooritusvõimele 10% juurde?

Vaid muusika abiga sooritusvõimele 10% juurde?

20.02.2018
Kuidas õige muusika kuulamise faaside planeerimise ja õige muusika valikuga saad oma sportlikke tulemusi tõsta kuni 10%.
[...]