Miks sa ei tunne meditatsiooni positiivset mõju

13.08.2018
Miks sa ei tunne meditatsiooni positiivset mõju
Telli King of Spades siit


Oleme King of Spadesi videotes palju rõhutanud meditatsiooni tähtsust. Ka kõige skeptilisemates teadusringkondades tunnistatakse nüüdseks meditatsiooni kui tõhusat viisi ärevuse kontrollimiseks ja depressiooniga võitlemiseks – ühesõnaga selleks, et emotsioonid meie üle võimust ei võtaks.

Kuigi King of Spadesis sisalduval lambaläätse ekstraktil ning resveratroolil on samuti leitud antidepressantsed omadused, siis parima tulemuse annab ikkagi lisand koos vaimsete tehnikatega.

Sageli väidavad aga mehed, et ei tunne meditatsiooni positiivset mõju. Ikka ja jälle saavad emotsioonid võitu ning viha, pettumus ja muud kurnavad tunded on pea igapäevane nähe.

Verivärske Winsconsin-Madisoni ülikooli uuring toob sellesse selgust. Laiapõhjaline, enam kui 150 osalejaga uuringus mõõdeti inimeste reaktsiooni nii positiivsetele kui negatiivsetele stimulatsioonidele. Uuringus oli kolm gruppi – kontrollgrupina need, kes ei mediteeri, aga siis veel algajad mediteerijad ning kogenud, aastatepikkuse meditatsioonikogemusega mediteerijad.

Kaheksa nädalat väldanud uuringust tuvastati väga selged gruppidevahelised erinevused emotsioone protsessivates aju osades ning närviringides. Kui kontrollgrupil jäi kõik samaks, siis nii algajatel kui kogenud mediteerijatel tuvastati oluliselt väiksem aktiivsus amügdalas ja ja sellega seotud närviringides, mis tähendab, et nad olid positiivsete stiimulite suhtes vähem vastuvõtlikud.

“Miks peaks iseenda õnne piirama?” võib siinkohal kõlada õigustatud küsimus. Siin peab aga vahet tegema õnne- ja rõõmutundel ning emotsiooni üle pea kokku löömisel, mis võtab täielikult su üle võimust ja ei luba sul teha ratsionaalseid, su enda jaoks olulisi ja õigeid otsuseid.

Amügdala oluliselt madalam aktiivsus negatiivsete stiimulite suhtes oli aga kogenud mediteerijatel oluliselt prominentsem kui algajatel. Sellest järeldub, et aju kohastamine negatiivsete emotsioonidega paremaks toimetulekuks võtab oluliselt kauem aega, isegi tuhandeid tunde meditatsiooni.

Samas avastati veel huvitav fakt – uutel mediteerijatel lõi aju ühenduse amügdalast aju selle osaga, mis käivitab eneseregulatsiooni funktsioonid – see oli aga kogenud mediteerijatel puudu. Sellest võib omakorda järeldada, et kogenud mediteerijatel on emotsioonide kontroll muutunud alateadlikuks. Kui algajad peavad esiteks emotsiooni märkama ning kasutama teadlikult meditatsiooni tehnikaid nende emotsioonidega toime tulekuks, siis staažiga selleks vajadus kaob.

Niisiis – miks sinu puhul meditatsioon ei tööta? Sul on liiga vähe praktikat ja sa ei märka teadlikult, kui negatiivne stiimul tuleb. Lihtsaim viis enda progressi jälgida on vaadelda alguses enda reaktsiooni positiivsele stiimulile ning meditatsioonitehnikate kasutamise tõhusust hetkel, kui negatiivne emotsioon sind valdab.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...
https://news.wisc.edu/meditation-affects-brain-networks-differently-in-long-term-meditators-and-novices/

Oled skeptiline?

See on mõistetav ja mõistlik, kuna toidulisanditurg on täis tooteid, mille kvaliteet ja toime on küsitavad. King of Spadesi aluspõhimõteteks on aga ausus ja läbipaistvus.

Veendu selles ise, klõpsates allpool asuvatele sind huvitavatele küsimustele ning luba mul isiklikult lahti seletada, kas ja kuidas saab King of Spades sulle abiks olla. Minu mehesõna.

Mikk-Alvar Olle
King of Spades asutaja

 

Vaata, kuidas King of Spades sind aidata saab
Klõpsa videoakna all asuvatele sulle olulistele küsimustele ja meie asutaja Mikk vastab sulle.

play_arrowKuidas mina King of Spadesist kasu saan?1:31

play_arrowKui kiiresti ma mõjusid tunnen?0:36

play_arrowKas tervislikust toitumisest ei piisa?0:25

play_arrowKas King of Spades on teaduspõhine?0:43

play_arrowKas ma peangi jääma King of Spadesi võtma?0:48

play_arrowKuidas King of Spadesi toodetakse?0:52

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Tõsta oma produktiivsust nagu kindral Eisenhower

Tõsta oma produktiivsust nagu kindral Eisenhower

17.07.2017
Selles videos tahan ma sulle tutvustada ühe kaasaja edukaima mehe, esimese NATO vägede ülemjuhataja, viie tärni kindrali ja endise USA presidendi Dwight D. Eisenhoweri...
[...]
Floating – miks ronida vabatahtlikult isolatsioonikambrisse?

Floating – miks ronida vabatahtlikult isolatsioonikambrisse?

09.10.2017
Ühes oma päris esimestest videotest tutvustas Mikk floatingut, kuid nüüd võtab ta sind läbi video ühele seansile kaasa ja palub floatingu eksperdil Veikol sellest praktikast veel lisaks rääkida.
[...]
Eriepisood: kuidas sünnib King of Spadesi video

Eriepisood: kuidas sünnib King of Spadesi video

05.02.2018
See viis minutit, mille me soovime iganädalaselt Sinu ajast sisustada King of Spadesi videoga jõudluse ja suutlikkuse tõstmisest, kätkeb endas tegelikult...
[...]
Tõeline elupikendamise harjutus, mida sa siiani teinud ei ole

Tõeline elupikendamise harjutus, mida sa siiani teinud ei ole

19.09.2018
Kui tegusa ning endast ja oma tervisest lugu pidava mehena liigud suvel palju väljas, mis toetab tugevalt südame veresoonkonna tervist, siis kohe algava külma ja märja kaamosega...
[...]
Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

02.01.2019
„Nalja teete või? Kindlasti mitte!“ See oli mõte ja tunne, mis mind esimese jaanuari hommikul Saaremaal GoSpa hotelli numbritoa akendelt...
[...]
Vaid muusika abiga sooritusvõimele 10% juurde?

Vaid muusika abiga sooritusvõimele 10% juurde?

20.02.2018
Kuidas õige muusika kuulamise faaside planeerimise ja õige muusika valikuga saad oma sportlikke tulemusi tõsta kuni 10%.
[...]
Veel hullem kui suitsetamine? See pole ju võimalik...

Veel hullem kui suitsetamine? See pole ju võimalik...

18.02.2019
Seda, kui raskelt mõjub krooniline suitsetamine mehe tervisele, teame kõik. Samas ei räägita üldse sellest, mis on enneaegse suremuse riski arvestades 3(!) korda ohtlikum kui suitsetamine.
[...]
Kuidas küll kõiki King of Spadesi jõudlust tõstvaid tehnikaid meeles hoida?

Kuidas küll kõiki King of Spadesi jõudlust tõstvaid tehnikaid meeles hoida?

13.03.2018
Teadmine, aga mitte tegemine on sama mis mitte teadmine. Mitte ühestki meie jõudlust tõstvast tehnikast pole kasu, kui lihtsalt ei tule meelde...
[...]