Miks sa ei tunne meditatsiooni positiivset mõju

13.08.2018
Miks sa ei tunne meditatsiooni positiivset mõju
Telli King of Spades siit


Oleme King of Spadesi videotes palju rõhutanud meditatsiooni tähtsust. Ka kõige skeptilisemates teadusringkondades tunnistatakse nüüdseks meditatsiooni kui tõhusat viisi ärevuse kontrollimiseks ja depressiooniga võitlemiseks – ühesõnaga selleks, et emotsioonid meie üle võimust ei võtaks.

Kuigi King of Spadesis sisalduval lambaläätse ekstraktil ning resveratroolil on samuti leitud antidepressantsed omadused, siis parima tulemuse annab ikkagi lisand koos vaimsete tehnikatega.

Sageli väidavad aga mehed, et ei tunne meditatsiooni positiivset mõju. Ikka ja jälle saavad emotsioonid võitu ning viha, pettumus ja muud kurnavad tunded on pea igapäevane nähe.

Verivärske Winsconsin-Madisoni ülikooli uuring toob sellesse selgust. Laiapõhjaline, enam kui 150 osalejaga uuringus mõõdeti inimeste reaktsiooni nii positiivsetele kui negatiivsetele stimulatsioonidele. Uuringus oli kolm gruppi – kontrollgrupina need, kes ei mediteeri, aga siis veel algajad mediteerijad ning kogenud, aastatepikkuse meditatsioonikogemusega mediteerijad.

Kaheksa nädalat väldanud uuringust tuvastati väga selged gruppidevahelised erinevused emotsioone protsessivates aju osades ning närviringides. Kui kontrollgrupil jäi kõik samaks, siis nii algajatel kui kogenud mediteerijatel tuvastati oluliselt väiksem aktiivsus amügdalas ja ja sellega seotud närviringides, mis tähendab, et nad olid positiivsete stiimulite suhtes vähem vastuvõtlikud.

“Miks peaks iseenda õnne piirama?” võib siinkohal kõlada õigustatud küsimus. Siin peab aga vahet tegema õnne- ja rõõmutundel ning emotsiooni üle pea kokku löömisel, mis võtab täielikult su üle võimust ja ei luba sul teha ratsionaalseid, su enda jaoks olulisi ja õigeid otsuseid.

Amügdala oluliselt madalam aktiivsus negatiivsete stiimulite suhtes oli aga kogenud mediteerijatel oluliselt prominentsem kui algajatel. Sellest järeldub, et aju kohastamine negatiivsete emotsioonidega paremaks toimetulekuks võtab oluliselt kauem aega, isegi tuhandeid tunde meditatsiooni.

Samas avastati veel huvitav fakt – uutel mediteerijatel lõi aju ühenduse amügdalast aju selle osaga, mis käivitab eneseregulatsiooni funktsioonid – see oli aga kogenud mediteerijatel puudu. Sellest võib omakorda järeldada, et kogenud mediteerijatel on emotsioonide kontroll muutunud alateadlikuks. Kui algajad peavad esiteks emotsiooni märkama ning kasutama teadlikult meditatsiooni tehnikaid nende emotsioonidega toime tulekuks, siis staažiga selleks vajadus kaob.

Niisiis – miks sinu puhul meditatsioon ei tööta? Sul on liiga vähe praktikat ja sa ei märka teadlikult, kui negatiivne stiimul tuleb. Lihtsaim viis enda progressi jälgida on vaadelda alguses enda reaktsiooni positiivsele stiimulile ning meditatsioonitehnikate kasutamise tõhusust hetkel, kui negatiivne emotsioon sind valdab.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...
https://news.wisc.edu/meditation-affects-brain-networks-differently-in-long-term-meditators-and-novices/

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Kuidas põletada kaks korda kiiremini rasva ja hoogustada lihaskasvu.

Kuidas põletada kaks korda kiiremini rasva ja hoogustada lihaskasvu.

13.11.2018
Tegemist on teaduslikult tõestatud kontseptsiooniga, mis viib su sportlikud ja esteetilised resultaadid hoopis teisele tasemele. Ja seda hoolimata su senisest treeningstaažist.
[...]
Kolm mehelikku, stiilset ja tervislikku kingiideed sõbrapäevaks

Kolm mehelikku, stiilset ja tervislikku kingiideed sõbrapäevaks

01.02.2017
Otsides sõbrapäeva lähenedes kingiideid kõige olulisemale mehele enda elus, olgu selleks isa, vend, elukaaslane, äripartner või suisa sina ise...
[...]
Kas su kõhus on liitlased või vaenlased?

Kas su kõhus on liitlased või vaenlased?

18.09.2017
Selles videos räägib Mikk, kuidas su pärisperemehed elavad su kõhus ja mõjutavad su stressitaset, hormonaaltasakaalu ja veel palju muudki. Need peremehed on bakterid...
[...]
Milline on sinu sisemine Defender?

Milline on sinu sisemine Defender?

24.12.2017
Meie meestena ning legendaarne Land Rover Defender jagame paljuski sama DNA’d – oleme sihipäraselt konstrueeritud avastama...
[...]
Kuidas jaanide ajal eneseväärikust säilitada

Kuidas jaanide ajal eneseväärikust säilitada

17.06.2019
Jaanipäev on tulekul ja kui on üks püha, kus tunneme kollektiivset kohustust kõvasti napsu võtta, siis see ongi just jaanipäev. Rohke alkoholitarvitamisega ei pane me korralikku põntsu...
[...]
Kehale tõhus restart vaid 24 tunniga, ise mitte midagi tehes?!

Kehale tõhus restart vaid 24 tunniga, ise mitte midagi tehes?!

14.08.2017
Paastumisel on terve pikk nimekiri ülipositiivseid omadusi mehe tervisele – ta toetab minu eelmises videos räägitud mitokondrite tööd, aitab kehal ise hävitada defektseid rakke...
[...]
Kuidas küll kõiki King of Spadesi jõudlust tõstvaid tehnikaid meeles hoida?

Kuidas küll kõiki King of Spadesi jõudlust tõstvaid tehnikaid meeles hoida?

13.03.2018
Teadmine, aga mitte tegemine on sama mis mitte teadmine. Mitte ühestki meie jõudlust tõstvast tehnikast pole kasu, kui lihtsalt ei tule meelde...
[...]
King of Spadesi enneolematu sooduskampaania

King of Spadesi enneolematu sooduskampaania

07.04.2019
Soovin Sulle ühena esimestest teada anda, et just nüüdsama alustasime King of Spadesi enneolematu hinnakampaaniaga, kus üks karp maksab vaid 39 EUR.
[...]