Karske aasta: kolme kuu muljed

18.03.2019
Karske aasta: kolme kuu muljed
Telli King of Spades siit


King of Spadesi asutaja Mikk võttis endale karske aasta ning jagab nüüd, esimese kolme kuu möödudes, enda vahetuid muljeid läbi küsimuste, mis talle selle väljakutse jooksul kõige rohkem esitatud on.

Miks sa seda üldse teed?

(Mikk): Kvaliteetne armanjakk, kalvados, konjak ja vein maitsevad mulle väga. Samas on aastatega minu alkoholitaluvus kehvemaks muutunud (mitte, et ma kiiremini purju jääksin, pigem vastupidi) ja juba 3-4 drinki õhtu jooksul andsid endast järgmisel päeval läbi peavalu ja alanenud suutlikkuse selgelt tunda... ja ühe klaasiga on mul hea kraami puhul väga rakse piirduda. Nii tundsin, et alkoholist saadavad elamused, nii maitse- kui sotsiaalsed, ei kaalunud enam üles järgmise päeva produktiivsuse langust. Seepärast otsustasin võtta vaheaasta ning kogeda, milline näeb välja elu ilma alkoholita.

On sul vahepeal tekkinud libastumisi või soovi pokaal võtta?

(Mikk): Libastumisi ei ole olnud. Soovi pokaal võtta aga küll – eriti pingelise perioodi ajal, mis aitaks lõdvestuda ja selle kõige „teravama tipu“ maha võtta. Kuna ma seda võimalust endale nüüd andnud ei ole, on elu palju selgemalt näidanud ära need kohad, kus ma enda sisemaailmaga veel tööd pean tegema nii, et suuta stressi ja pingetega toime tulla ka ilma igasuguse kõrvalise abita. Seetõttu olen varasemast veelgi rohkem mediteerinud ning pööranud erilist tähelepanu peas ja hinges toimuvale. Alguses oli see üsna raske, nüüd aga juba kergem.

Kas sotsiaalne elu on kainuse tõttu kannatanud ja üritustel on igavam?

(Mikk): See oli asi, mida ma pelgasin kõige rohkem. Tegelikult on aga hoopis vastupidi – palju põnevam on. Kainus lisab, mitte ei võta enesekindlust ära ning kui kõik ümberringi joovad, tunned sa end olukorda täielikult kontrollivat... kusjuures see tugevneb veelgi võrdeliselt ülejäänud inimeste joobeastme süvenemisega. Ja siis, kui täiesti mürgliks läheb, ongi õige aeg lahkuda.
 


Kas jõudlus ja kehakompositsioon on paranenud?

(Mikk): Kahjuks mitte, vähemalt mitte märgatavalt. Samas polnud ma ka enne teab mis tihe jooja ning see, kel on peod iganädalased, tunneks usutavasti suuremat vahet kui mina.

Mis siis üldse on paremaks läinud?

(Mikk): Lihtne - olen võitnud tagasi kõik need päevad, mis muidu oleksid pohmaka või peavalu tõttu maha kantud. Laupäevahommikused väljasõidud perega, trennid, töö, muud hobid – kõigi nende jaoks on rohkem aega. Nagu varem ka ütlesin, siis tundub, et närvisüsteem muutub aegamisi robustsemaks ning ühetasandilisemaks, mis on fantastiline.

Kui esmapilgul võib võidetud 1-2 päeva kuus tunduda tühine, siis aastas kokku tuleb neid poole kuu jagu...nii tundubki mulle, et minu käesolev aasta on 12,5 kuud pikk. Kui keegi võtab napsu iganädalaselt, on võit veelgi suurem.

On pikalt kaine olla raskem või kergem kui sa arvasid?

(Mikk): Palju kergem, kuigi mitte kerge, kuna vanad käitumismustrid annavad endast ikka märku. Tiheda graafiku ja kahe väikese lapse kõrval võib närv vahepeal üsna mustaks minna ning need on hetked, mil käsi haaraks hea meelega dringi järele. Samas läheb ka see päev-päevalt kergemaks.

Kas sa jäädki karsklaseks?

(Mikk): Praegu on seda võimatu öelda. Teen aasta ära ja siis vaatan. Selle eksperimendi eesmärk ei ole mitte endast täiskarsklast koolitada, vaid tekitada endas vääramatu arusaam, et alkohol ei mängi kaasaegse mehe eneseteostusliku ja naudingurikka elu juures mingit rolli.

Ja kui ma siis, seda teades ja tundes otsustan ikka dringi võtta, teen seda vaid maitse pärast, vabana sotsiaalsetest konstruktsioonidest.

Kas sõbrad on joomiseks survet avaldanud?

Esimese kolme kuu põhjal ütlen, et plusse on selle eksperimendi juures palju rohkem kui miinuseid ning alkoholi tähtsus ja tähendus minu silmis iga päevaga väheneb.

Sõbrad ning tuttavad tunnevad küll teravat huvi ja ka teatavat muret, kuid kõik austavad seda otsust ning ei keelita meelemuutusele. Kui aga keegi tahab minu eksperimendiga liituda ning tunneb sõprade vastupidist survet, on viimane aeg sõbrad välja vahetada :)

Oled skeptiline?

See on mõistetav ja mõistlik, kuna toidulisanditurg on täis tooteid, mille kvaliteet ja toime on küsitavad. King of Spadesi aluspõhimõteteks on aga ausus ja läbipaistvus.

Veendu selles ise, klõpsates allpool asuvatele sind huvitavatele küsimustele ning luba mul isiklikult lahti seletada, kas ja kuidas saab King of Spades sulle abiks olla. Minu mehesõna.

Mikk-Alvar Olle
King of Spades asutaja

 

Vaata, kuidas King of Spades sind aidata saab
Klõpsa videoakna all asuvatele sulle olulistele küsimustele ja meie asutaja Mikk vastab sulle.

play_arrowKuidas mina King of Spadesist kasu saan?1:31

play_arrowKui kiiresti ma mõjusid tunnen?0:36

play_arrowKas tervislikust toitumisest ei piisa?0:25

play_arrowKas King of Spades on teaduspõhine?0:43

play_arrowKas ma peangi jääma King of Spadesi võtma?0:48

play_arrowKuidas King of Spadesi toodetakse?0:52

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Eriepisood: kuidas sünnib King of Spadesi video

Eriepisood: kuidas sünnib King of Spadesi video

05.02.2018
See viis minutit, mille me soovime iganädalaselt Sinu ajast sisustada King of Spadesi videoga jõudluse ja suutlikkuse tõstmisest, kätkeb endas tegelikult...
[...]
Ei jõua trenni? Pole probleemi!

Ei jõua trenni? Pole probleemi!

05.03.2018
Pole hullu – oma füüsilise koormuse võid kätte saada ka tugitoolis istudes ja .... visualiseerides.
[...]
Lõpeta läbi suu hingamine – Buteyko meetod

Lõpeta läbi suu hingamine – Buteyko meetod

23.10.2017
Väga paljud inimesed, hinnanguliselt lausa pooled täiskasvanutest, mina nende hulgas, hingavad valesti – hingatakse suuga ning liiga palju. Võiks ju arvata, et lisahapnik on hea ja tervistav, kuid tegelikkuses...
[...]
Miks valu eksisteerib ainult su peas (ja kuidas tugevat valu lahustada).

Miks valu eksisteerib ainult su peas (ja kuidas tugevat valu lahustada).

09.07.2018
Teadsid  sa  aga,  et  valu  ei  teki  mitte  käes,  jalas  ega  seljas,  vaid  on  ainult  meie  aju  konstruktsioon?
[...]
Tee ise: vähem vaimseid- ja lihaspingeid ning parem uni.

Tee ise: vähem vaimseid- ja lihaspingeid ning parem uni.

31.07.2017
Magneesium on tsingi kõrval, mida sisaldab ka King of Spades, ülioluliseks mineraaliks, mida piisavas koguses ainult toidust kätte saada muutub üha keerulisemaks.
[...]
Hinga nagu Ameerika eriüksuslane (ja Hollandi imemees)

Hinga nagu Ameerika eriüksuslane (ja Hollandi imemees)

23.01.2017
Kuidas muuta vaid hingamisega stressitaset, end pingelisteks olukordadeks ette valmistada ning tugevdada immuunsüsteemi – seda kõike läbi hingamise?
[...]
Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

02.01.2019
„Nalja teete või? Kindlasti mitte!“ See oli mõte ja tunne, mis mind esimese jaanuari hommikul Saaremaal GoSpa hotelli numbritoa akendelt...
[...]
2 minutiga ümbritseva negatiivsuse ja hüsteeria vastu

2 minutiga ümbritseva negatiivsuse ja hüsteeria vastu

16.04.2019
Nagu ehk tead, siis meie inimliigina märkame rohkem negatiivset kui positiivset ja sellel on väga lihtne ning evolutsiooniliselt oluline põhjus...
[...]