Karske aasta: kolme kuu muljed

18.03.2019
Karske aasta: kolme kuu muljed
Telli King of Spades siit


King of Spadesi asutaja Mikk võttis endale karske aasta ning jagab nüüd, esimese kolme kuu möödudes, enda vahetuid muljeid läbi küsimuste, mis talle selle väljakutse jooksul kõige rohkem esitatud on.

Miks sa seda üldse teed?

(Mikk): Kvaliteetne armanjakk, kalvados, konjak ja vein maitsevad mulle väga. Samas on aastatega minu alkoholitaluvus kehvemaks muutunud (mitte, et ma kiiremini purju jääksin, pigem vastupidi) ja juba 3-4 drinki õhtu jooksul andsid endast järgmisel päeval läbi peavalu ja alanenud suutlikkuse selgelt tunda... ja ühe klaasiga on mul hea kraami puhul väga rakse piirduda. Nii tundsin, et alkoholist saadavad elamused, nii maitse- kui sotsiaalsed, ei kaalunud enam üles järgmise päeva produktiivsuse langust. Seepärast otsustasin võtta vaheaasta ning kogeda, milline näeb välja elu ilma alkoholita.

On sul vahepeal tekkinud libastumisi või soovi pokaal võtta?

(Mikk): Libastumisi ei ole olnud. Soovi pokaal võtta aga küll – eriti pingelise perioodi ajal, mis aitaks lõdvestuda ja selle kõige „teravama tipu“ maha võtta. Kuna ma seda võimalust endale nüüd andnud ei ole, on elu palju selgemalt näidanud ära need kohad, kus ma enda sisemaailmaga veel tööd pean tegema nii, et suuta stressi ja pingetega toime tulla ka ilma igasuguse kõrvalise abita. Seetõttu olen varasemast veelgi rohkem mediteerinud ning pööranud erilist tähelepanu peas ja hinges toimuvale. Alguses oli see üsna raske, nüüd aga juba kergem.

Kas sotsiaalne elu on kainuse tõttu kannatanud ja üritustel on igavam?

(Mikk): See oli asi, mida ma pelgasin kõige rohkem. Tegelikult on aga hoopis vastupidi – palju põnevam on. Kainus lisab, mitte ei võta enesekindlust ära ning kui kõik ümberringi joovad, tunned sa end olukorda täielikult kontrollivat... kusjuures see tugevneb veelgi võrdeliselt ülejäänud inimeste joobeastme süvenemisega. Ja siis, kui täiesti mürgliks läheb, ongi õige aeg lahkuda.
 


Kas jõudlus ja kehakompositsioon on paranenud?

(Mikk): Kahjuks mitte, vähemalt mitte märgatavalt. Samas polnud ma ka enne teab mis tihe jooja ning see, kel on peod iganädalased, tunneks usutavasti suuremat vahet kui mina.

Mis siis üldse on paremaks läinud?

(Mikk): Lihtne - olen võitnud tagasi kõik need päevad, mis muidu oleksid pohmaka või peavalu tõttu maha kantud. Laupäevahommikused väljasõidud perega, trennid, töö, muud hobid – kõigi nende jaoks on rohkem aega. Nagu varem ka ütlesin, siis tundub, et närvisüsteem muutub aegamisi robustsemaks ning ühetasandilisemaks, mis on fantastiline.

Kui esmapilgul võib võidetud 1-2 päeva kuus tunduda tühine, siis aastas kokku tuleb neid poole kuu jagu...nii tundubki mulle, et minu käesolev aasta on 12,5 kuud pikk. Kui keegi võtab napsu iganädalaselt, on võit veelgi suurem.

On pikalt kaine olla raskem või kergem kui sa arvasid?

(Mikk): Palju kergem, kuigi mitte kerge, kuna vanad käitumismustrid annavad endast ikka märku. Tiheda graafiku ja kahe väikese lapse kõrval võib närv vahepeal üsna mustaks minna ning need on hetked, mil käsi haaraks hea meelega dringi järele. Samas läheb ka see päev-päevalt kergemaks.

Kas sa jäädki karsklaseks?

(Mikk): Praegu on seda võimatu öelda. Teen aasta ära ja siis vaatan. Selle eksperimendi eesmärk ei ole mitte endast täiskarsklast koolitada, vaid tekitada endas vääramatu arusaam, et alkohol ei mängi kaasaegse mehe eneseteostusliku ja naudingurikka elu juures mingit rolli.

Ja kui ma siis, seda teades ja tundes otsustan ikka dringi võtta, teen seda vaid maitse pärast, vabana sotsiaalsetest konstruktsioonidest.

Kas sõbrad on joomiseks survet avaldanud?

Esimese kolme kuu põhjal ütlen, et plusse on selle eksperimendi juures palju rohkem kui miinuseid ning alkoholi tähtsus ja tähendus minu silmis iga päevaga väheneb.

Sõbrad ning tuttavad tunnevad küll teravat huvi ja ka teatavat muret, kuid kõik austavad seda otsust ning ei keelita meelemuutusele. Kui aga keegi tahab minu eksperimendiga liituda ning tunneb sõprade vastupidist survet, on viimane aeg sõbrad välja vahetada :)

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Kas sina elad mõtestatud elu? Raamatusoovitus!

Kas sina elad mõtestatud elu? Raamatusoovitus!

20.03.2018
Oled sa nõus, et meest käivitavaks jõuks ei ole mitte naudinguiha, nagu arvas Freud ega võimuiha, mida väitis Adler, vaid soov elada mõtestatud ja eesmärgipärast elu?
[...]
Miks mu vorm paremaks ei lähe – ma ju toitun tervislikult?!

Miks mu vorm paremaks ei lähe – ma ju toitun tervislikult?!

22.01.2019
...see küsimus vaevab paljusid neid, kes on oma toidulaualt jätnud ära madalakvaliteetse nn. rämpstoidu, kuid ei suuda siiski...
[...]
Väljakutse: 100 kükki ja 50 kätekõverdust päevas

Väljakutse: 100 kükki ja 50 kätekõverdust päevas

17.04.2017
“Suurem lihasmass ja jõud ning madalam rasvaprotsent kõigest 8 nädalaga” kõlab nagu reklaamlause Teleturust. Ometi on see võimalik...
[...]
Käntsakas punast liha – vähitekitaja või mehine suutäis?

Käntsakas punast liha – vähitekitaja või mehine suutäis?

26.03.2018
Ehk mäletad, et mõni aeg tagasi lisas Maailma Tervishoiuorganisatsioon punase liha vähki tekitavate “ainete” nimekirja...
[...]
Kuidas mu talisuplus läks ning parim nõuanne edukaks ja produktiivseks 2019. aastaks.

Kuidas mu talisuplus läks ning parim nõuanne edukaks ja produktiivseks 2019. aastaks.

09.01.2019
„Nalja teete või? Kindlasti mitte!“ See oli mõte ja tunne, mis mind esimese jaanuari hommikul Saaremaal GoSpa hotelli numbritoa akendelt...
[...]
Tipp-eSportlane: “Olen treeninud ka 14 tundi ööpäevas”

Tipp-eSportlane: “Olen treeninud ka 14 tundi ööpäevas”

05.06.2018
Meeldib  see  meile  või  mitte,  aga  infotehnoloogia  ajastu  on  tulnud  selleks,  et  jääda.  Nii  on  paratamatu  ka  see,  et  sport,  õigemini  üks  selle  haru,  on  kolinud  virtuaalruumi...
[...]
Võidab see, kellel on tugevaim psüühika

Võidab see, kellel on tugevaim psüühika

30.10.2018
Miks on meie, meeste, psüühika ja vaimne vastupidavus täna suuremate väljakutsete ees kui kunagi varem?
[...]
Mõõda enda närvisüsteemi robustsust...pulsivööga

Mõõda enda närvisüsteemi robustsust...pulsivööga

04.02.2019
Pulsivööd kasutatakse enamasti kalorikulu mõõtmiseks, kuid tegelikult on tal üks...vaat et olulisemgi kasutusvõimalus veel...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Vahesumma:
Mine ostukorvi Jätka ostmist