Kuidas jaanide ajal eneseväärikust säilitada

17.06.2019
Kuidas jaanide ajal eneseväärikust säilitada

Jaanipäev on tulekul ja kui on üks püha, kus tunneme kollektiivset kohustust kõvasti napsu võtta, siis see ongi just jaanipäev. Rohke alkoholitarvitamisega ei pane me korralikku põntsu mitte ainult oma tervisele, jõudlusele ja jõule, vaid sageli ka eneseväärikusele. Nii on hea, kui suudaksime kas üldse ilma kangema kraamita hakkama saada või vähemalt lükata mittealkohoolselt alkohoolsele ülemineku nii hiliseks kui võimalik.

Et see strateegia töötaks ja ei oleks tunnet, nagu jääksime millestki ilma, peab tarvitatav „aseaine“ võimalikult autentselt sarnanema päris kraami joomisele. Seetõttu peab olema täidetud kaks kriteeriumit:

1) Jook peab olema karboniseeritud. CO2 stimuleerib valuretseptoreid meie kurgus, kuid teeb seda nii õrnalt, et aju tajub seda mitte valu vaid mõnutundena. Just seepärast sobivad karboniseeritud joogid üldreeglina nn. pikaks joogiks palju paremini kui gaseerimata.

2) Maitse peab olema isikupärane, pigem mõrkjas ja kindlasti mitte imalalt magus – seda kõike selleks, et jook ei tunduks pelgalt janu kustutamise vahendina, vaid ka sotsialiseerumise protsessi saatjana.

Kõigepealt hoiatus – tark on eemale hoida alkoholivabadest veinidest, kuna siinkirjutaja kogemusele toetudes maitsevad selle nii kallid kui odavad margid ühetaolise käärinud morsina, mida on võimatu nautida. Hoopis mõistlikum on enda alkoholi aseaine vaida järgnevate hulgast:

1) Alkoholivaba õlu – selle kvaliteet on viimastel aastatel, usutavasti aina karmistuvatest piirangutest alkoholi kättesaadavusele ja reklaamile, oluliselt paranenud ning vähemalt osade brändide puhul (Hoegaarden) on tegemist äärmiselt korraliku valikuga. Samas on suurepäraseks alternatiiviks ka alkoholivaba ingveriõlu, mis sobib väga hästi nautimiseks ka mehele, kes muidu väga õlleaustaja ei ole.

2) Kali – nagu õllede puhul, on ka kaljade kvaliteedis toimunud suur hüpe edasi ning kõnetab tänu sellele aina suuremat sihtrühma mehi, kes soovivad kompleksseid maitseid ilma promillita.

3) (Käsitöö)toonikud – ka siin on selgelt ülaltoodud kriteeriumid täidetud ning mõne põnevama – näiteks Nudisti – tooniku saatel võib vabalt jaanipäeva üle elada.

4) Virign mojito...tähendab Värska mineraalvesi, mida on maitsestatud laimi ja piparmündiga. On väga üllatav, kui sarnane maitsebukett sellel mulliveel maailma vast ühe tuntuma suvekokteiliga on ning kui soovid veelgi autentsemat elamust, võid sinna ka veidi fariinisuhkrut lisada.

Veel on aega – hüppa supermarketist läbi ning tee peaproov – maitse, milline neist variantidest sulle enim meeldib ning proovi; ehk tuleb ka sinu jaanipäev kas täiesti kaine või vähemalt tavalisest vähema kesvamärjukesega. Ja järgmisel hommikul, kui teised veel ärgata kardavad, on sul hommikusörk ja suplus tehtud, hommikusöök söödud ning annus Flagshipigi võetud – tõmbad kopsud värsket õhku täis ja saad aru, kui õige valiku sa eelmisel õhtul tegid.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Mehelik viljakus - purunematu keha ja vaimu oluline osa

Mehelik viljakus - purunematu keha ja vaimu oluline osa

24.04.2017
Viljakus ei ole oluline vaid siis, kui soovid lapsi saada, peegeldades tegelikult küllalt täpselt sinu üldist vaimset ja füüsilist vormi.
[...]
Mida juua ühe maitsva burgeri kõrvale (ja kas Coke Zero on ikka parem kui tavaline Coca-Cola?)

Mida juua ühe maitsva burgeri kõrvale (ja kas Coke Zero on ikka parem kui tavaline Coca-Cola?)

22.05.2017
Kui alkohol välja jätta, siis kahtlemata seostame maitsvat burgerit Coca-Colaga...
[...]
Kas su sõbrad on tahtmatult hoopis su vaenlased?

Kas su sõbrad on tahtmatult hoopis su vaenlased?

21.08.2017
Sõprus on, eriti meie – meeste – hulgas kui Püha Graal. Ja sõpru vajame me sotsiaalsete olenditena absoluutselt kindlasti. 
[...]
Asenda oma mehine hommikusöök just sellega!

Asenda oma mehine hommikusöök just sellega!

01.08.2018
Soe suveilm toob endaga kaasa lisaks D-vitamiini varude täitmisele aga ka kaks olulist muutust meie suutlikkust oluliselt mõjutavas teguris – söömises.
[...]
Võitle kui härrasmees! Profipoksija Rain Karlson näitab põhilisi kaitse- ja ründevõtteid poksis.

Võitle kui härrasmees! Profipoksija Rain Karlson näitab põhilisi kaitse- ja ründevõtteid poksis.

06.06.2017
Härrasmeheliku elustiili juurde käib paratamatult ka oskus enda eest seista ja ennast kaitsta ka siis, kui asjad tuliseks lähevad.
[...]
Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

02.01.2019
„Nalja teete või? Kindlasti mitte!“ See oli mõte ja tunne, mis mind esimese jaanuari hommikul Saaremaal GoSpa hotelli numbritoa akendelt...
[...]
Kas kriitika halvab sageli ka sind?

Kas kriitika halvab sageli ka sind?

16.07.2018
Asi, millest tänapäeva maailmas puudu ei ole, on kriitika. Peamiselt tänu sotsiaalmeedia platvormidele on igal inimesel hääletoru, millega oma negatiivset arvamust avaldada...
[...]
Ela haigusteperiood üle nagu boss!

Ela haigusteperiood üle nagu boss!

18.12.2018
Oled kindlasti kuulnud paljusid terviseeksperte väitmas seda, et hea tervise ning tugeva immuunsüsteemi saladus on päikese käes viibimine ning metsas marjade söömine. Kui võimalik on see aga...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Vahesumma:
Mine ostukorvi Jätka ostmist