Sinu viimane pusletükk mehelikult atleetlikuks füüsiseks

25.08.2019
Sinu viimane pusletükk mehelikult atleetlikuks füüsiseks

Sa teed kõik endast oleneva, et võtta kaalust alla ning saavutada mehelikult atleetlik kehakompositsioon, kuid mingil põhjusel libastud sellel teel ikka ja jälle. Nii põhjus kui vastumürk sellele - sinu pusle viimane tükk - on suure tõenäosusega väga lihtne.

Sul on juba kõik olulised atleetliku kehakompositsiooni saavutamiseks vajalikud pusletükid enda meelest koos – elad aktiivset elustiili ning käid regulaarselt trennis, toitud tervislikult, jälgid makrotoitainete tasakaalu ning sisse söödava energia hulka. Kuid kõige selle juures tunned pidevat näljatunnet ning oled pahur – mõistad, et selline dieet seisab püsti vaid sinu tahtejõu najal... kuid nagu teame, siis tahtejõud ei ole lõpmatu ressurss ning ühel hetkel on libastumine vältimatu.

Põhjus, miks sa niimoodi tunned – viimane, seni tundmata pusletükk selleks, et sind saadaks selles ettevõtmises järjepidev edu – on suure tõenäosusega sinu madal energiakäive.

Verivärskes 2019. aasta uuringus* selgus, et inimestel, kel on madal energiakäive – kulutavad vähe kaloreid ning ka söövad vähe kaloreid, on oluliselt raskem oma isusid taltsutada kui neil, kel on kõrge energiakäive – kes kulutavad palju kaloreid, kuid söövad ka sellevõrra rohkem.

Põhjus on näljahormooni greliini kontrollis, mida kõrge energiakäibega organism suudab teha oluliselt paremini kui madala energiakäibe puhul. Inimene on arenenud rasket füüsilist tööd tehes ning isegi kui treenid regulaarselt 3-4x nädalas, on istuva eluviisi puhul kogu kulutatav kaloraaž tegelikult üsna tagasihoidlik. Nii peaksidki püsivate tulemuste saavutamiseks oma igapäevast energiakulu tõstma, tõstes ühtlasi ka sisse söödavate kalorite hulka. Näitena – kui praegu kulutad 2500kcal ning hoiad end kaalu langetamiseks 500kcal defitsiidis (süües 2000kcal), siis energiakäibe tõstmiseks peaksid kulutama 3000kcal ning sööma 2500kcal, olles nii siiski energiadefitsiidis KUID hoides greliinitaseme kontrolli all ning seega vältides pööraseid „isusööste“ ning halba tuju.

Nüüd aga küsimus – kuidas kulutada lisakaloreid, kui sa juba käid 3-4x nädalas trennis (palju õnne – oled üks vähestest, kes seda teeb) ning sa lihtsalt ei leia aega lisatreeninguks?

Üks võimalus on tõsta treeningintensiivsust. Kindlasti on sinu trennides 150-200kcal jagu varu veel sees. Teine võimalus, mis esimest täiendab, on iga päev minna kontorist välja tunnisele kiirjalutuskäigule, mis põletab kuni 300kcal lisaks. Kontorist välja saamine on lisaks ka oluline tulemuslikkuse tõstja, sest selle tunni vältel saad rahulikult oma tööasjadele mõelda, neid prioritiseerida, üritada leida uusi nurki probleemide lahendamiseks ilma, et keegi sind selle juures segaks.

Nii leiadki ilma ilsaaega kulutamata 500kcal oma päevasele kalorikulule lisaks, mis võimaldab sul ka rohkem süüa (ja kellele ei meeldiks süüa), tõstes ühtlasi energiakäivet ja muutes sinu tervisliku toitumisplaani palju jätkusuutlikumaks.


*Appetite control is improved by acute increases in energy turnover at different levels of energy balance. Hägele FA, Büsing F, Nas A, Hasler M, Müller MJ, Blundell JE, Bosy-Westphal A. J Clin Endocrinol Metab. 2019 Jul 15.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...
  1. Appetite control is improved by acute increases in energy turnover at different levels of energy balance. Hägele FA, Büsing F, Nas A, Hasler M, Müller MJ, Blundell JE, Bosy-Westphal A. J Clin Endocrinol Metab. 2019 Jul 15.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Kuidas teha rohelist teed nii, et ta oleks tegelikult ka tervislik?

Kuidas teha rohelist teed nii, et ta oleks tegelikult ka tervislik?

17.04.2017
Roheline tee on vähemalt teoorias tõeliselt tervislik jook, kuna tal on lugematu arv häid omadusi...
[...]
Eriepisood: kuidas sünnib King of Spadesi video

Eriepisood: kuidas sünnib King of Spadesi video

05.02.2018
See viis minutit, mille me soovime iganädalaselt Sinu ajast sisustada King of Spadesi videoga jõudluse ja suutlikkuse tõstmisest, kätkeb endas tegelikult...
[...]
Taastu eelmisest õhtust kui härrasmees

Taastu eelmisest õhtust kui härrasmees

23.07.2018
Nagu sa võibolla tead, siis põhimõtteliselt kõik meelemürgid löövad meie jõudlusesse mõlke. Ja mida vanemaks me saame, seda selgemini tunneme me...
[...]
Kas kriitika halvab sageli ka sind?

Kas kriitika halvab sageli ka sind?

16.07.2018
Asi, millest tänapäeva maailmas puudu ei ole, on kriitika. Peamiselt tänu sotsiaalmeedia platvormidele on igal inimesel hääletoru, millega oma negatiivset arvamust avaldada...
[...]
Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

06.03.2017
Plank ​parandab oluliselt su üldfüüsilist vormi ja enesetunnet ning ei võta päevas rohkem kui viis minutit. Tundub mõistliku uue harjumusena, eks?
[...]
Kuidas su keha tegelikult liikuma peaks

Kuidas su keha tegelikult liikuma peaks

21.08.2018
Mitte kunagi inimkonna ajaloo jooksul pole me söönud nii palju ja liikunud nii vähe kui praegu. Seetõttu oleme ära unustanud, kuidas meie keha tegelikult peaks liikuma.
[...]
Hoia fookust nagu USA snaiper

Hoia fookust nagu USA snaiper

04.11.2019
November on teadupärast meeste tervise kuu ning selle raames avaldame igal nädalal ühe video, milles Mikk tutvustab Sulle mõnda eriüksuslaste...
[...]
Kas su kõhus on liitlased või vaenlased?

Kas su kõhus on liitlased või vaenlased?

18.09.2017
Selles videos räägib Mikk, kuidas su pärisperemehed elavad su kõhus ja mõjutavad su stressitaset, hormonaaltasakaalu ja veel palju muudki. Need peremehed on bakterid...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Vahesumma:
Mine ostukorvi Jätka ostmist