Sinu viimane pusletükk mehelikult atleetlikuks füüsiseks

25.08.2019
Sinu viimane pusletükk mehelikult atleetlikuks füüsiseks

Sa teed kõik endast oleneva, et võtta kaalust alla ning saavutada mehelikult atleetlik kehakompositsioon, kuid mingil põhjusel libastud sellel teel ikka ja jälle. Nii põhjus kui vastumürk sellele - sinu pusle viimane tükk - on suure tõenäosusega väga lihtne.

Sul on juba kõik olulised atleetliku kehakompositsiooni saavutamiseks vajalikud pusletükid enda meelest koos – elad aktiivset elustiili ning käid regulaarselt trennis, toitud tervislikult, jälgid makrotoitainete tasakaalu ning sisse söödava energia hulka. Kuid kõige selle juures tunned pidevat näljatunnet ning oled pahur – mõistad, et selline dieet seisab püsti vaid sinu tahtejõu najal... kuid nagu teame, siis tahtejõud ei ole lõpmatu ressurss ning ühel hetkel on libastumine vältimatu.

Põhjus, miks sa niimoodi tunned – viimane, seni tundmata pusletükk selleks, et sind saadaks selles ettevõtmises järjepidev edu – on suure tõenäosusega sinu madal energiakäive.

Verivärskes 2019. aasta uuringus* selgus, et inimestel, kel on madal energiakäive – kulutavad vähe kaloreid ning ka söövad vähe kaloreid, on oluliselt raskem oma isusid taltsutada kui neil, kel on kõrge energiakäive – kes kulutavad palju kaloreid, kuid söövad ka sellevõrra rohkem.

Põhjus on näljahormooni greliini kontrollis, mida kõrge energiakäibega organism suudab teha oluliselt paremini kui madala energiakäibe puhul. Inimene on arenenud rasket füüsilist tööd tehes ning isegi kui treenid regulaarselt 3-4x nädalas, on istuva eluviisi puhul kogu kulutatav kaloraaž tegelikult üsna tagasihoidlik. Nii peaksidki püsivate tulemuste saavutamiseks oma igapäevast energiakulu tõstma, tõstes ühtlasi ka sisse söödavate kalorite hulka. Näitena – kui praegu kulutad 2500kcal ning hoiad end kaalu langetamiseks 500kcal defitsiidis (süües 2000kcal), siis energiakäibe tõstmiseks peaksid kulutama 3000kcal ning sööma 2500kcal, olles nii siiski energiadefitsiidis KUID hoides greliinitaseme kontrolli all ning seega vältides pööraseid „isusööste“ ning halba tuju.

Nüüd aga küsimus – kuidas kulutada lisakaloreid, kui sa juba käid 3-4x nädalas trennis (palju õnne – oled üks vähestest, kes seda teeb) ning sa lihtsalt ei leia aega lisatreeninguks?

Üks võimalus on tõsta treeningintensiivsust. Kindlasti on sinu trennides 150-200kcal jagu varu veel sees. Teine võimalus, mis esimest täiendab, on iga päev minna kontorist välja tunnisele kiirjalutuskäigule, mis põletab kuni 300kcal lisaks. Kontorist välja saamine on lisaks ka oluline tulemuslikkuse tõstja, sest selle tunni vältel saad rahulikult oma tööasjadele mõelda, neid prioritiseerida, üritada leida uusi nurki probleemide lahendamiseks ilma, et keegi sind selle juures segaks.

Nii leiadki ilma ilsaaega kulutamata 500kcal oma päevasele kalorikulule lisaks, mis võimaldab sul ka rohkem süüa (ja kellele ei meeldiks süüa), tõstes ühtlasi energiakäivet ja muutes sinu tervisliku toitumisplaani palju jätkusuutlikumaks.


*Appetite control is improved by acute increases in energy turnover at different levels of energy balance. Hägele FA, Büsing F, Nas A, Hasler M, Müller MJ, Blundell JE, Bosy-Westphal A. J Clin Endocrinol Metab. 2019 Jul 15.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...
  1. Appetite control is improved by acute increases in energy turnover at different levels of energy balance. Hägele FA, Büsing F, Nas A, Hasler M, Müller MJ, Blundell JE, Bosy-Westphal A. J Clin Endocrinol Metab. 2019 Jul 15.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Insener Priit Pihlakas: ”Miks mina kasutan King of Spadesi”

Insener Priit Pihlakas: ”Miks mina kasutan King of Spadesi”

04.09.2017
Insener ja ettevõtja räägib, miks tema kasutab King of Spadesi ning milliste väljakutsete ja pingetega tuleb tal oma eesmärkide saavutamiseks silmitsi seista.
[...]
Energiat napib ja tuju on morn? Leidsime ühe süüdlase üles!

Energiat napib ja tuju on morn? Leidsime ühe süüdlase üles!

22.01.2018
Kuidas valguse puudumine, aga ka valgus valel ajal su võimsust ja suutlikkust mõjutab. 
[...]
Pika autosõidu vältel meel erk ja vaim puhanud. Kuidas see võimalik on?

Pika autosõidu vältel meel erk ja vaim puhanud. Kuidas see võimalik on?

20.11.2017
Kuidas hoida pika roolisoleku ajal meel ergas, vaim värske ning tunda end ka peale mitmetunnist sõitu energilise ja teotahtelisena.
[...]
Miks palju valku süüa on tähtis ka siis, kui sa ei taha lihasmassi

Miks palju valku süüa on tähtis ka siis, kui sa ei taha lihasmassi

22.09.2019
Valku seostatakse üldiselt suurte ning vaskulaarsete lihastega ning need mehed, kes kas esteetilistel kaalutlustel suurt muskulatuuri ei soovi või...
[...]
Kaitse  end  kui  härrasmees!  Profipoksija  Rain  Karlson  tutvustab  kaitsetehnikaid  poksis.

Kaitse end kui härrasmees! Profipoksija Rain Karlson tutvustab kaitsetehnikaid poksis.

02.07.2018
Elu on täis ootamatuid olukordi – meeldivate kõrval ka ebameeldivaid. Härrasmeestena proovime iga arusaamatust rahulikult ning lõpuni sõnadega lahendada, kuid...
[...]
Miks peaksid ärkama 04.45 hommikul?

Miks peaksid ärkama 04.45 hommikul?

20.11.2018
Miks peaks üks tervemõistuslik mees ärkama vabatahtlikult 04.45 hommikul (ja mitte kiirustama varahommikusele Riia- või Kopenhaageni-lennule)? 
[...]
See on sinu vaimse stressi tegelik allikas...

See on sinu vaimse stressi tegelik allikas...

30.05.2017
Ettevõtlike ja suure saavutusvajadustega meeste seas on pidev vaimne stress ja depressioon suur probleem, sest mida rohkem soovid ära teha, seda rohkem takistusi oma teel kohtad.
[...]
Kuidas kõige tõhusamalt endale uus hea harjumus sisse juurutada (ei, “21 päeva uue harjumuseni” on müüt)

Kuidas kõige tõhusamalt endale uus hea harjumus sisse juurutada (ei, “21 päeva uue harjumuseni” on müüt)

06.03.2017
Otsustusvõime ja tahtejõud on päeva lõikes lõplikud ressursid ja seetõttu on suurem osa...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Vahesumma:
Mine ostukorvi Jätka ostmist