Tõeline elupikendamise harjutus, mida sa siiani teinud ei ole

19.09.2018
Tõeline elupikendamise harjutus, mida sa siiani teinud ei ole
Telli King of Spades siit


Kohe algab üheksa kuud niisket ja pimedat kaamost, mis tähendab, et liigume oluliselt vähem väljas – ei kõnni pikki maid, ei jookse ega sõida rattaga ; vahetame spordirajad siseruumide vastu ja kardiovaskulaarseid tegevusi jääb oluliselt vähemaks. Ja see on halb, sest lausa 65-70% kõigist meesssurma põhjustest on kas südame veresoonkonna haigused või vähk.

On aga üks põnev ja efektiivne kardio harjutus, mida saad edukalt teha siseruumides ning millel on võime neid ülaltoodud riske märkimisväärselt vähendada.

Usutavasti pole ühtegi meest, keda südame veresoonkonna haigused või vähk poleks kasvõi kaudselt puudutanud. See on väga tõsine teema ja ega ilmaasjata pole King of Spadesis sees looduslikud koostisosad, mis on uuringutes näidanud südame veresoonkonda ning rakkude tervist toetavat toimet. Aga loomulikult on tulemus oluliselt parem kui seda toetab ka füüsiline aktiivsus.

Tavaliselt jõusaalides leiduvad kardiomasinad on kohutavalt monotoonsed ja igavad – olgu selleks siis velotrenažöörid, ellipsid või jooksurajad. Keeruline on end nende peale sundida ning nad ammendavad end kiiresti. Ja lisaks ei ole seal mugav ka intervalltreeningut – seda, mis just rakkude ja mitokondrite tööd soodstab, kuna tempot või vasturaskust ei saa kiiresti vahetada.

Seepärast peaksid sa kohe täna minema poodi ja ostma...hüppenööri!
 


Kui hüppenöör seostub sulle eelkõige 6-aastaste tüdrukute ja mitte täismeeste tegevusega, siis sa ei ole selles üksi – nii arvavad paljud. Tegelikkuses on see aga tõest väga kaugel –hüpits on näiteks paljude kahevõitlusalade, eriti poksitreeningu lahutamatu osa.

Arvestatav uuringutepagas näitab, et hüppenööriga hüppamine parandab südame veresoonkonna tööd, koordinatsiooni, kiirust, tasakaalu, hapnikutarbimist, põletab tõhusalt rasva, suurendab plahvatsulikku jõudu jne jne jne. 10 minutit hüpitsat võrdub ühe uuringu järgi südame töö toetamise vaates 30 minuti sörkjooksuga. Ja lisaks saab temaga teha mugavalt kiireid tempovahetusi, mis muudab kõrge intensiivsusega intervalltreeningu tegemise väga mugavaks ja lihtsaks.

Aga mure on selles, et kui me viimati hüppasime hüpitsaga 6-aastaselt, siis on selle sisendlävi võrdlemisi kõrge. Nöör kipub alguses jalgadesse takerduma ning see võib trennituhinat tugevalt häirida.

Selle vastu on aga lihtne rohi – järgi neid kolme lihtsat sammu ning juba nädalaga võid end hüppenööriga hüppamisel väga mugavalt tunda.
 

 1. Kui hüpits on sinu jaoks täiesti uus, siis kõige lihtsam on alguses võtta hüppenöör ühte kätte ja hüpata selle kõrval, et hakata tunnetama rütmi. Nii jäävad ära igasugused komistamised ning saad juba esimese sessiooniga arvestatava koormuse.

 2. Ühe-kahe trenni möödudes saad juba hakata proovima hüpet, mida teame lapsepõlvest ja kus hüppad üle hüpitsa paraleelsete jalgade hoiakuga.

 3. Kohe, kui suudad nn. tavalist hüpet ilma vigadeta vähemalt minut järjest sooritada, on aeg edasi liikuda poksija hüppe (ing. k. boxer’s skip) juurde. Selle hüppe puhul tõukad end üles ühe jalaga ja maandud teisele jalale, niimoodi tasakaalupunkti vahetades. See on vast kõige universaalsem ja sujuvam hüpe, mis peakski jääma sinu baashüppeks.


Nüüd, kui suudad minuti ilma vigadeta boxer’s skipi teha, läheb asi tõeliselt huvitavaks ja mänguliseks. Saad hakata tegema tempovahetusi, tuua sisse uusi elemente ning muuta oma hüppetreening tõeliselt põnevaks ja mänguliseks. See on hoopis midagi muud kui ellipsil kümneid minuteid järjest ühte ja sedasama liigutust teha.

Mine poodi, osta endale korralik hüppenöör ning proovi järgi. Ning loomulikult ära unusta täiendamast ka oma King of Spadesi varusid!

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...
 1. The effects of rope or weighted rope jump training on strength, coordination and proprioception in adolescent female volleyball players. Ozer D1, Duzgun I, Baltaci G, Karacan S, Colakoglu F. J Sports Med Phys Fitness. 2011 Jun;51(2):211-9.

 2. Trecroci, Athos et al. “Jump Rope Training: Balance and Motor Coordination in Preadolescent Soccer Players.” Journal of Sports Science & Medicine 14.4 (2015): 792–798. Print.

 3. Seo K. The effects of dance music jump rope exercise on pulmonary function and body mass index after music jump rope exercise in overweight adults in 20’s. Journal of Physical Therapy Science. 2017;29(8):1348-1351. doi:10.1589/jpts.29.1348.

 4. The impact of rope jumping exercise on physical fitness of visually impaired students. Chen CC1, Lin SY. Res Dev Disabil. 2011 Jan-Feb;32(1):25-9. doi: 10.1016/j.ridd.2010.08.010. Epub 2010 Sep 24.

 5. John A. Baker (1968) Comparison of Rope Skipping and Jogging as Methods of Improving Cardiovascular Efficiency of College Men, Research Quarterly. American Association for Health, Physical Education and Recreation, 39:2, 240-243, DOI: 10.1080/10671188.1968.10618043.

 6. The Effects of the Rope Jump Training Program in Physical Education Lessons on Strength, Speed and VO2 max in Children. Nebahat Eler, Hakan Aca. Universal Journal of Educational Research 6(2): 340-345, 2018 http://www.hrpub.org DOI: 10.13189/ujer.2018.060217.

 7. EFFECTS OF 7 WEEKS OF ROPE-JUMP TRAINING ON CARDIOVASCULAR ENDURANCE, SPEED, AND AGILITY IN MIDDLE SCHOOL STUDENT BOYS. Partavi S.Sport Science 6 (2013) 2: 40‐43.

 8. The effects of jump-rope training on shoulder isokinetic strength in adolescent volleyball players. Duzgun I1, Baltaci G, Colakoglu F, Tunay VB, Ozer D. J Sport Rehabil. 2010 May;19(2):184-99.

 9. Effects of Weighted Rope Jump Training on Power Performance Tests in Collegians. Masterson Gerald L.; Brown, Stanley P. Journal of Strength and Conditioning Research: May 1993.

 10. Jetté, M & Mongeon, J & Routhier, R. (1979). The energy cost of rope skipping. The Journal of sports medicine and physical fitness. 19. 33-7.

 11. Relationship Between Jump Rope Double Unders and Sprint Performance in Elementary Schoolchildren. Miyaguchi K1, Demura S, Omoya M. J Strength Cond Res. 2015 Nov;29(11):3229-33. doi: 10.1519/JSC.0000000000000543.

Oled skeptiline?

See on mõistetav ja mõistlik, kuna toidulisanditurg on täis tooteid, mille kvaliteet ja toime on küsitavad. King of Spadesi aluspõhimõteteks on aga ausus ja läbipaistvus.

Veendu selles ise, klõpsates allpool asuvatele sind huvitavatele küsimustele ning luba mul isiklikult lahti seletada, kas ja kuidas saab King of Spades sulle abiks olla. Minu mehesõna.

Mikk-Alvar Olle
King of Spades asutaja

 

Vaata, kuidas King of Spades sind aidata saab
Klõpsa videoakna all asuvatele sulle olulistele küsimustele ja meie asutaja Mikk vastab sulle.

play_arrowKuidas mina King of Spadesist kasu saan?1:31

play_arrowKui kiiresti ma mõjusid tunnen?0:36

play_arrowKas tervislikust toitumisest ei piisa?0:25

play_arrowKas King of Spades on teaduspõhine?0:43

play_arrowKas ma peangi jääma King of Spadesi võtma?0:48

play_arrowKuidas King of Spadesi toodetakse?0:52

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Vaenlasest liitlaseks – muuda neid asju oma vannitoas, et toetada enda tugevat keha ja vaimu.

Vaenlasest liitlaseks – muuda neid asju oma vannitoas, et toetada enda tugevat keha ja vaimu.

26.06.2017
Seekordses King of Spadesi videos räägib Mikk sellest, kuidas panna oma vannituba toetama sinu eesmärki...
[...]
Miks me oleme nõrgemad kui meie isad ja vanaisad

Miks me oleme nõrgemad kui meie isad ja vanaisad

12.06.2018
Õpi videost, millisele hormoonile me võlgneme oma mehelikkuse, jõu, tugevuse ning soovi pidevalt edasi pürgida.
[...]
Tõsta oma produktiivsust nagu kindral Eisenhower

Tõsta oma produktiivsust nagu kindral Eisenhower

17.07.2017
Selles videos tahan ma sulle tutvustada ühe kaasaja edukaima mehe, esimese NATO vägede ülemjuhataja, viie tärni kindrali ja endise USA presidendi Dwight D. Eisenhoweri...
[...]
Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

06.03.2017
Plank ​parandab oluliselt su üldfüüsilist vormi ja enesetunnet ning ei võta päevas rohkem kui viis minutit. Tundub mõistliku uue harjumusena, eks?
[...]
Millal teed häid, millal aga halbu otsuseid

Millal teed häid, millal aga halbu otsuseid

12.02.2018
Selles videos räägin ma sulle millestki, mis ei lase sul ei äris, eraelus kui spordisaalis optimaalseid otsuseid vastu võtta. 
[...]
Mõtteviis, mis toob talisupluse väljakutsel edu

Mõtteviis, mis toob talisupluse väljakutsel edu

10.12.2018
Oled meie 1. jaanuari talisupluse väljakutse vastu võtnud? Võimas! See näitab, et oled teadlikult valmis oma mugavustsoonist välja astuma...
[...]
Mitte suitsetamine ega ülekaal pole tänapäeva meeste suurim terviserisk, vaid...

Mitte suitsetamine ega ülekaal pole tänapäeva meeste suurim terviserisk, vaid...

13.03.2017
Kuigi see võib kõlada esoteeriliselt, siis suurimaks terviseriskiks, hoolimata su säravast karjäärist ja toredast perekonnast, on psühholoogiline - üksildustunne.
[...]
Vaid muusika abiga sooritusvõimele 10% juurde?

Vaid muusika abiga sooritusvõimele 10% juurde?

20.02.2018
Kuidas õige muusika kuulamise faaside planeerimise ja õige muusika valikuga saad oma sportlikke tulemusi tõsta kuni 10%.
[...]