Aastalõpu väljakutse: 1. jaanuari hommikul talisuplema

30.11.2018
Aastalõpu väljakutse: 1. jaanuari hommikul talisuplema
Telli King of Spades siit


NB! Peale video vaatamist mine alloleva artikli lõppu, et õppida väljakutseks vajalikku hingamistehnikat!

Uue aasta algus on paljudele meile uueks eluetapiks – tahame seljataha jätta halva ning avada käed paremaks saamisele, progressile ning uutele väljakutsetele. Nüüd on sul aga suurepärane võimalus teha oma esimene märgiline tegu juba 1. jaanuari hommikul koos päikesetõusuga – tervitada uue aasta esimest päeva korraliku talisuplusega.

Kui sa pole kunagi külma vett armastanud, tundub selline mõte sulle hullumeelne, kuid pane tähele – uue aastani jäänud nelja nädalaga saad end üsna hõlpsasti viia nii füüsiliselt kui vaimselt sellisesse vormi, et suudad selle ära teha – äkki elus esimest (aga kindlasti mitte viimast) korda?

Lisaks sellele, et looduse stiihiatega võitlemine ning eneseületus on juba oma olemuselt sügaval mehe DNA’s, toob külma veega karastamine ka väga palju olulisi muutusi sinu suutlikkuses – sinu mitokondrid, rakkude energiajaamad, hakkavad tunduvalt efektiivsemalt tööle, sinu immuunsüsteem paraneb, nagu ka viljakus. Ei ole tark neid kasusid mitte sisse kasseerida, ega?

Ettevalmistuseks kasuta Hollandi Jäämehe Wim Hofi tehnikat, mis on äärmiselt lihtne:
 

 1. Esimesel detsembri nädala viiel päeval karasta end peale hommikust sooja dušši 15 sekundit jääkülma veega.

 2. Teisel detsembri nädalal tõsta karastamise aega 30 sekundini (jättes samuti nädala sisse kaks „puhkepäeva“).

 3. Kolmandal nädalal naudi külma vee karastavaid mõnusid juba 45 sekundit korraga (jällegi viiel korral nädalas).

 4. Viimasel, neljandal nädalal oled valmis võtma juba 1-minutilisi dušše ning nagu eelmiste nädalategi ajal – võta ka nüüd kaks vaba päeva.


Siis, 31. detsembril võta viimane puhkepäev, pea pidustustega piiri ning oled 100% valmis 1. jaanuari päikesetõusu ajal lainetesse sööstma. Mikk, King of Spadesi asutaja, näitab eeskuju ning teeb enda uue aasta esimese päeva suplusest ka meie Facebooki ning Instagrami platvormidel otseülekande. Oled oodatud seal osalema või kui juhtud olema Kuressaares, tule ja paku Mikule seltsi!

NB! Anname kogu selle aja jooksul välja suuniseid ning videosid, mis aitavad sind selle protsessi jooksul meelekindlust säilitada. Esimene ja tähtsaim neist on hingamine.

Alljärgnevas videos seletab jäämees Wim Hof ise oma hingamistehnikat, mis karastamise tulemuslikumaks ja hõlpsamini talutavamaks muudab. Ei tasu end lasta heidutada Wimi hipilikust välimusest – tema tehnikate tulemuslikkust on kinnitanud ka kaasaegne teadus (Kox et al. 2014).
 


Lühike video ärakiri:

Hommikul lamades (tühja kõhuga) tee 3x30 korda süvahingamist (kõht->rind->pea), kus sissehingamisel on pingutus maksimaalne, kud välja hingates ei hingata kopse täitsa tühjaks. Viimase väljahingamisfaasi lõppedes hoia hinge kinni kuni tungiva vajaduseni hingata (tavaliselt kulub selleks 1-1,5 minutit). Seejärel hinga sügavalt sisse ning hoia hinge veel 10 sekundit kinni. Ja nii kolm ringi.

Selline hingamine muudab su organismi aluselisemaks, parandab immuunsüsteemi ning valmistab sind ette külma veega karastamiseks.

Oled skeptiline?

See on mõistetav ja mõistlik, kuna toidulisanditurg on täis tooteid, mille kvaliteet ja toime on küsitavad. King of Spadesi aluspõhimõteteks on aga ausus ja läbipaistvus.

Veendu selles ise, klõpsates allpool asuvatele sind huvitavatele küsimustele ning luba mul isiklikult lahti seletada, kas ja kuidas saab King of Spades sulle abiks olla. Minu mehesõna.

Mikk-Alvar Olle
King of Spades asutaja

 

Vaata, kuidas King of Spades sind aidata saab
Klõpsa videoakna all asuvatele sulle olulistele küsimustele ja meie asutaja Mikk vastab sulle.

play_arrowKuidas mina King of Spadesist kasu saan?1:31

play_arrowKui kiiresti ma mõjusid tunnen?0:36

play_arrowKas tervislikust toitumisest ei piisa?0:25

play_arrowKas King of Spades on teaduspõhine?0:43

play_arrowKas ma peangi jääma King of Spadesi võtma?0:48

play_arrowKuidas King of Spadesi toodetakse?0:52

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

02.01.2019
„Nalja teete või? Kindlasti mitte!“ See oli mõte ja tunne, mis mind esimese jaanuari hommikul Saaremaal GoSpa hotelli numbritoa akendelt...
[...]
Tee ise: tõeliselt maitsvad (ja kvaliteetsed!) proteiinibatoonid

Tee ise: tõeliselt maitsvad (ja kvaliteetsed!) proteiinibatoonid

27.03.2017
Kiire elutempo juures ei jõua me sageli süüa, rääkimata õigete asjade söömisest. Poelettidel saada olevad valgubatoonid, mis tunduvad...
[...]
Janar Rückenberg: “Miks mina tarvitan King of Spadesi”

Janar Rückenberg: “Miks mina tarvitan King of Spadesi”

19.03.2017
Eesti ühe suurema jõutreeningu- ja üldkehalise ettevalmistuse teadmistepagasiga mees, kes on kirjutanud ka populaarse raamatu “Sinu parim vorm jõusaalist”...
[...]
Tee ise: vähem vaimseid- ja lihaspingeid ning parem uni.

Tee ise: vähem vaimseid- ja lihaspingeid ning parem uni.

31.07.2017
Magneesium on tsingi kõrval, mida sisaldab ka King of Spades, ülioluliseks mineraaliks, mida piisavas koguses ainult toidust kätte saada muutub üha keerulisemaks.
[...]
Tõeline elupikendamise harjutus, mida sa siiani teinud ei ole

Tõeline elupikendamise harjutus, mida sa siiani teinud ei ole

19.09.2018
Kui tegusa ning endast ja oma tervisest lugu pidava mehena liigud suvel palju väljas, mis toetab tugevalt südame veresoonkonna tervist, siis kohe algava külma ja märja kaamosega...
[...]
Kuidas su keha tegelikult liikuma peaks

Kuidas su keha tegelikult liikuma peaks

21.08.2018
Mitte kunagi inimkonna ajaloo jooksul pole me söönud nii palju ja liikunud nii vähe kui praegu. Seetõttu oleme ära unustanud, kuidas meie keha tegelikult peaks liikuma.
[...]
Kaitse end kui härrasmees! Profipoksija Rain Karlson tutvustab kaitsetehnikaid poksis.

Kaitse end kui härrasmees! Profipoksija Rain Karlson tutvustab kaitsetehnikaid poksis.

02.07.2018
Elu on täis ootamatuid olukordi – meeldivate kõrval ka ebameeldivaid. Härrasmeestena proovime iga arusaamatust rahulikult ning lõpuni sõnadega lahendada, kuid...
[...]
Muuda oma biokeemiat vaid kehapoosidega, nagu selle maailma vägevad (ja Rocky)

Muuda oma biokeemiat vaid kehapoosidega, nagu selle maailma vägevad (ja Rocky)

11.02.2017
Kliinilised uuringud näitavad selgelt, et teatud kindlad kehapoosid – jõupoosid aitavad sul muuta sinu biokeemiat, tõstes...
[...]