Aastalõpu väljakutse: 1. jaanuari hommikul talisuplema

30.11.2018
Aastalõpu väljakutse: 1. jaanuari hommikul talisuplema
Telli King of Spades siit


NB! Peale video vaatamist mine alloleva artikli lõppu, et õppida väljakutseks vajalikku hingamistehnikat!

Uue aasta algus on paljudele meile uueks eluetapiks – tahame seljataha jätta halva ning avada käed paremaks saamisele, progressile ning uutele väljakutsetele. Nüüd on sul aga suurepärane võimalus teha oma esimene märgiline tegu juba 1. jaanuari hommikul koos päikesetõusuga – tervitada uue aasta esimest päeva korraliku talisuplusega.

Kui sa pole kunagi külma vett armastanud, tundub selline mõte sulle hullumeelne, kuid pane tähele – uue aastani jäänud nelja nädalaga saad end üsna hõlpsasti viia nii füüsiliselt kui vaimselt sellisesse vormi, et suudad selle ära teha – äkki elus esimest (aga kindlasti mitte viimast) korda?

Lisaks sellele, et looduse stiihiatega võitlemine ning eneseületus on juba oma olemuselt sügaval mehe DNA’s, toob külma veega karastamine ka väga palju olulisi muutusi sinu suutlikkuses – sinu mitokondrid, rakkude energiajaamad, hakkavad tunduvalt efektiivsemalt tööle, sinu immuunsüsteem paraneb, nagu ka viljakus. Ei ole tark neid kasusid mitte sisse kasseerida, ega?

Ettevalmistuseks kasuta Hollandi Jäämehe Wim Hofi tehnikat, mis on äärmiselt lihtne:
 

  1. Esimesel detsembri nädala viiel päeval karasta end peale hommikust sooja dušši 15 sekundit jääkülma veega.

  2. Teisel detsembri nädalal tõsta karastamise aega 30 sekundini (jättes samuti nädala sisse kaks „puhkepäeva“).

  3. Kolmandal nädalal naudi külma vee karastavaid mõnusid juba 45 sekundit korraga (jällegi viiel korral nädalas).

  4. Viimasel, neljandal nädalal oled valmis võtma juba 1-minutilisi dušše ning nagu eelmiste nädalategi ajal – võta ka nüüd kaks vaba päeva.


Siis, 31. detsembril võta viimane puhkepäev, pea pidustustega piiri ning oled 100% valmis 1. jaanuari päikesetõusu ajal lainetesse sööstma. Mikk, King of Spadesi asutaja, näitab eeskuju ning teeb enda uue aasta esimese päeva suplusest ka meie Facebooki ning Instagrami platvormidel otseülekande. Oled oodatud seal osalema või kui juhtud olema Kuressaares, tule ja paku Mikule seltsi!

NB! Anname kogu selle aja jooksul välja suuniseid ning videosid, mis aitavad sind selle protsessi jooksul meelekindlust säilitada. Esimene ja tähtsaim neist on hingamine.

Alljärgnevas videos seletab jäämees Wim Hof ise oma hingamistehnikat, mis karastamise tulemuslikumaks ja hõlpsamini talutavamaks muudab. Ei tasu end lasta heidutada Wimi hipilikust välimusest – tema tehnikate tulemuslikkust on kinnitanud ka kaasaegne teadus (Kox et al. 2014).
 


Lühike video ärakiri:

Hommikul lamades (tühja kõhuga) tee 3x30 korda süvahingamist (kõht->rind->pea), kus sissehingamisel on pingutus maksimaalne, kud välja hingates ei hingata kopse täitsa tühjaks. Viimase väljahingamisfaasi lõppedes hoia hinge kinni kuni tungiva vajaduseni hingata (tavaliselt kulub selleks 1-1,5 minutit). Seejärel hinga sügavalt sisse ning hoia hinge veel 10 sekundit kinni. Ja nii kolm ringi.

Selline hingamine muudab su organismi aluselisemaks, parandab immuunsüsteemi ning valmistab sind ette külma veega karastamiseks.

Oled skeptiline?

See on mõistetav ja mõistlik, kuna toidulisanditurg on täis tooteid, mille kvaliteet ja toime on küsitavad. King of Spadesi aluspõhimõteteks on aga ausus ja läbipaistvus.

Veendu selles ise, klõpsates allpool asuvatele sind huvitavatele küsimustele ning luba mul isiklikult lahti seletada, kas ja kuidas saab King of Spades sulle abiks olla. Minu mehesõna.

Mikk-Alvar Olle
King of Spades asutaja

 

Vaata, kuidas King of Spades sind aidata saab
Klõpsa videoakna all asuvatele sulle olulistele küsimustele ja meie asutaja Mikk vastab sulle.

play_arrowKuidas mina King of Spadesist kasu saan?1:31

play_arrowKui kiiresti ma mõjusid tunnen?0:36

play_arrowKas tervislikust toitumisest ei piisa?0:25

play_arrowKas King of Spades on teaduspõhine?0:43

play_arrowKas ma peangi jääma King of Spadesi võtma?0:48

play_arrowKuidas King of Spadesi toodetakse?0:52

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Tahtejõud on ülehinnatud

Tahtejõud on ülehinnatud

29.01.2018
Miks sa ei tohiks oma eesmärkide saavutamise strateegiat rajada tugeva tahtejõu peale?
[...]
Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

06.03.2017
Plank ​parandab oluliselt su üldfüüsilist vormi ja enesetunnet ning ei võta päevas rohkem kui viis minutit. Tundub mõistliku uue harjumusena, eks?
[...]
Kuidas su keha tegelikult liikuma peaks

Kuidas su keha tegelikult liikuma peaks

21.08.2018
Mitte kunagi inimkonna ajaloo jooksul pole me söönud nii palju ja liikunud nii vähe kui praegu. Seetõttu oleme ära unustanud, kuidas meie keha tegelikult peaks liikuma.
[...]
Mehine ehe, mis leevendab stressi.

Mehine ehe, mis leevendab stressi.

25.09.2017
Kui seda ehet kannavad klassikalise ja ajatu meeste stiili ikoonid nagu Sotheby’s Real Estate juht Alexander Kraft, Itaalia tööstur Matteo Marzotto ja Bugatti ülem Stephan Winkelmann, sobib see ehe ka sinu mehelikku elegantsi esile tooma.
[...]
Kuidas King of Spades on tehtud
kingofspades

Kuidas King of Spades on tehtud

06.05.2016
Selleks, et mõista, kuidas King of Spadesi toodetakse, tahame avada Sulle meie tehase virtuaalväravad ning kutsuda Sind ringkäigule meie tehasesse.
[...]
Kas kriitika halvab sageli ka sind?

Kas kriitika halvab sageli ka sind?

16.07.2018
Asi, millest tänapäeva maailmas puudu ei ole, on kriitika. Peamiselt tänu sotsiaalmeedia platvormidele on igal inimesel hääletoru, millega oma negatiivset arvamust avaldada...
[...]
Testi, kui hea on sinu käe-silma koordinatsioon!

Testi, kui hea on sinu käe-silma koordinatsioon!

12.12.2017
Teame, et mida vanemaks saab inimene, seda aeglasemaks tema reaktsioon mingile visuaalsele impulsile – näiteks rohelisele tulele valgusfooris – muutub...
[...]
Kuidas kõige tõhusamalt endale uus hea harjumus sisse juurutada (ei, “21 päeva uue harjumuseni” on müüt)

Kuidas kõige tõhusamalt endale uus hea harjumus sisse juurutada (ei, “21 päeva uue harjumuseni” on müüt)

06.03.2017
Otsustusvõime ja tahtejõud on päeva lõikes lõplikud ressursid ja seetõttu on suurem osa...
[...]