Aastalõpu väljakutse: 1. jaanuari hommikul talisuplema

30.11.2018
Aastalõpu väljakutse: 1. jaanuari hommikul talisuplema
Telli King of Spades siit


NB! Peale video vaatamist mine alloleva artikli lõppu, et õppida väljakutseks vajalikku hingamistehnikat!

Uue aasta algus on paljudele meile uueks eluetapiks – tahame seljataha jätta halva ning avada käed paremaks saamisele, progressile ning uutele väljakutsetele. Nüüd on sul aga suurepärane võimalus teha oma esimene märgiline tegu juba 1. jaanuari hommikul koos päikesetõusuga – tervitada uue aasta esimest päeva korraliku talisuplusega.

Kui sa pole kunagi külma vett armastanud, tundub selline mõte sulle hullumeelne, kuid pane tähele – uue aastani jäänud nelja nädalaga saad end üsna hõlpsasti viia nii füüsiliselt kui vaimselt sellisesse vormi, et suudad selle ära teha – äkki elus esimest (aga kindlasti mitte viimast) korda?

Lisaks sellele, et looduse stiihiatega võitlemine ning eneseületus on juba oma olemuselt sügaval mehe DNA’s, toob külma veega karastamine ka väga palju olulisi muutusi sinu suutlikkuses – sinu mitokondrid, rakkude energiajaamad, hakkavad tunduvalt efektiivsemalt tööle, sinu immuunsüsteem paraneb, nagu ka viljakus. Ei ole tark neid kasusid mitte sisse kasseerida, ega?

Ettevalmistuseks kasuta Hollandi Jäämehe Wim Hofi tehnikat, mis on äärmiselt lihtne:
 

  1. Esimesel detsembri nädala viiel päeval karasta end peale hommikust sooja dušši 15 sekundit jääkülma veega.

  2. Teisel detsembri nädalal tõsta karastamise aega 30 sekundini (jättes samuti nädala sisse kaks „puhkepäeva“).

  3. Kolmandal nädalal naudi külma vee karastavaid mõnusid juba 45 sekundit korraga (jällegi viiel korral nädalas).

  4. Viimasel, neljandal nädalal oled valmis võtma juba 1-minutilisi dušše ning nagu eelmiste nädalategi ajal – võta ka nüüd kaks vaba päeva.


Siis, 31. detsembril võta viimane puhkepäev, pea pidustustega piiri ning oled 100% valmis 1. jaanuari päikesetõusu ajal lainetesse sööstma. Mikk, King of Spadesi asutaja, näitab eeskuju ning teeb enda uue aasta esimese päeva suplusest ka meie Facebooki ning Instagrami platvormidel otseülekande. Oled oodatud seal osalema või kui juhtud olema Kuressaares, tule ja paku Mikule seltsi!

NB! Anname kogu selle aja jooksul välja suuniseid ning videosid, mis aitavad sind selle protsessi jooksul meelekindlust säilitada. Esimene ja tähtsaim neist on hingamine.

Alljärgnevas videos seletab jäämees Wim Hof ise oma hingamistehnikat, mis karastamise tulemuslikumaks ja hõlpsamini talutavamaks muudab. Ei tasu end lasta heidutada Wimi hipilikust välimusest – tema tehnikate tulemuslikkust on kinnitanud ka kaasaegne teadus (Kox et al. 2014).
 


Lühike video ärakiri:

Hommikul lamades (tühja kõhuga) tee 3x30 korda süvahingamist (kõht->rind->pea), kus sissehingamisel on pingutus maksimaalne, kud välja hingates ei hingata kopse täitsa tühjaks. Viimase väljahingamisfaasi lõppedes hoia hinge kinni kuni tungiva vajaduseni hingata (tavaliselt kulub selleks 1-1,5 minutit). Seejärel hinga sügavalt sisse ning hoia hinge veel 10 sekundit kinni. Ja nii kolm ringi.

Selline hingamine muudab su organismi aluselisemaks, parandab immuunsüsteemi ning valmistab sind ette külma veega karastamiseks.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Kas kriitika halvab sageli ka sind?

Kas kriitika halvab sageli ka sind?

16.07.2018
Asi, millest tänapäeva maailmas puudu ei ole, on kriitika. Peamiselt tänu sotsiaalmeedia platvormidele on igal inimesel hääletoru, millega oma negatiivset arvamust avaldada...
[...]
Energiat napib ja tuju on morn? Leidsime ühe süüdlase üles!

Energiat napib ja tuju on morn? Leidsime ühe süüdlase üles!

22.01.2018
Kuidas valguse puudumine, aga ka valgus valel ajal su võimsust ja suutlikkust mõjutab. 
[...]
Tee ise: tõeliselt maitsvad (ja kvaliteetsed!) proteiinibatoonid

Tee ise: tõeliselt maitsvad (ja kvaliteetsed!) proteiinibatoonid

27.03.2017
Kiire elutempo juures ei jõua me sageli süüa, rääkimata õigete asjade söömisest. Poelettidel saada olevad valgubatoonid, mis tunduvad...
[...]
Miks me oleme nõrgemad kui meie isad ja vanaisad

Miks me oleme nõrgemad kui meie isad ja vanaisad

12.06.2018
Õpi videost, millisele hormoonile me võlgneme oma mehelikkuse, jõu, tugevuse ning soovi pidevalt edasi pürgida.
[...]
Miks mu vorm paremaks ei lähe – ma ju toitun tervislikult?!

Miks mu vorm paremaks ei lähe – ma ju toitun tervislikult?!

22.01.2019
...see küsimus vaevab paljusid neid, kes on oma toidulaualt jätnud ära madalakvaliteetse nn. rämpstoidu, kuid ei suuda siiski...
[...]
Kuidas King of Spades on tehtud
kingofspades

Kuidas King of Spades on tehtud

06.05.2016
Selleks, et mõista, kuidas King of Spadesi toodetakse, tahame avada Sulle meie tehase virtuaalväravad ning kutsuda Sind ringkäigule meie tehasesse.
[...]
Taastu eelmisest õhtust kui härrasmees

Taastu eelmisest õhtust kui härrasmees

23.07.2018
Nagu sa võibolla tead, siis põhimõtteliselt kõik meelemürgid löövad meie jõudlusesse mõlke. Ja mida vanemaks me saame, seda selgemini tunneme me...
[...]
Lugemissoovitus: Extreme Ownership – How U.S. Navy SEALs lead and win

Lugemissoovitus: Extreme Ownership – How U.S. Navy SEALs lead and win

05.02.2017
Kes meist ei oleks lugenud mõnd juhtimisraamatut, mis sisuliselt on mitusada lehekülge ümmargust, tavaellu rakendamatut teooriat.
[...]