2 minutiga ümbritseva negatiivsuse ja hüsteeria vastu

16.04.2019
2 minutiga ümbritseva negatiivsuse ja hüsteeria vastu
Telli King of Spades siit


Nagu ehk tead, siis meie inimliigina märkame rohkem negatiivset kui positiivset ja sellel on väga lihtne ning evolutsiooniliselt oluline põhjus – kui meie esivanemad ei pannud tähele puu otsas rippuvat banaani, tuli tühja kõhtu lihtsalt kauem kannatada. Kui nad aga ei märganud mürkmadu või kiskjat, olid tagajärjed hoopis traagilisemad.

See sügaval alateadvuses olev käitumismuster on säilinud meil siiani. Selle kinnituseks piisab vaid vaadata seda, kui valulikult ning pikalt me reageerime kaasliikleja ebaviisakusele ja „sigatsemisele“ võrreldes sellega, kui keegi meid liikluses käeviipega tänab või viisakusest „vahele laseb“.

Viimase 100-150 aastaga on meie maailm arenenud aga nii palju, et sellised käitumismustrid, mis tagasid edu meie senise arengu käigus, on muutumas õnneliku ja rahuldustpakkuva elu elamisel takistuseks. Info hulk tänapäeval on võrreldamatult kõrgem võrreldes ükskõik millise ajaga inimkonna ajaloos ning enamus neist uudistest on negatiivsed, kuna nii pööravad inimesed sellele enam tähelepanu ning on palju lihtsam oma agenda’t teistele müüa.

Sellise negatiivsuse ja hüsteeria tulva sees elamine paneb meid lõpuks arvama, et maailm ongi hirmuäratav ning kole koht, kus puudub igasugune positiivsus ning head ja helged emotsioonid.

Et seda vältida, peame ise aktiivselt tegelema enda mõtete juhtimisega ning heaks ja kergeks võimaluseks on talitada järgmiselt:

Igal õhtul enne magama heitmist mõtle oma päevale tagasi ning leia vähemalt kolm asja, mis sul hästi läksid või mille eest sa tänulik oled. Ükskõik, kui hirmsa sa oma päeva arvad olevat, kolm asja leiad sa alati. Sel viisil elad sa päeva uuesti läbi, teadlikult vältides negatiivset ning otsides positiivset, kirjutades mingis mõttes oma mälu ja emotsioonid positiivses võtmes üle.

Sellel tehnikal on lisaks pikaajalise efekti kõrval, kus hakkad aja jooksul märkama aina enam ja enam positiivset ning taandud emotsionaalses mõttes negatiivsusest, ka väga selge kohene mõju – usutavasti jääd tänu sellele kiiremini magama ka kõige pingelisema perioodi ajal, su uni on rahulikum ning oled hommikul kasvõi veidikenegi paremini meelestatud.

Kui see mõtteharjutus võib sulle tunduda liigagi lihtne, siis tuleta endale meelde üht vana tõde – tõeliselt hästi toimivad asjad ongi enamjaolt lihtsad. Siingi on harjutuse sisendlävi väga madal, kuid oluline on teha seda igapäevaselt.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Kas su sõbrad on tahtmatult hoopis su vaenlased?

Kas su sõbrad on tahtmatult hoopis su vaenlased?

21.08.2017
Sõprus on, eriti meie – meeste – hulgas kui Püha Graal. Ja sõpru vajame me sotsiaalsete olenditena absoluutselt kindlasti. 
[...]
Kuidas su keha tegelikult liikuma peaks

Kuidas su keha tegelikult liikuma peaks

21.08.2018
Mitte kunagi inimkonna ajaloo jooksul pole me söönud nii palju ja liikunud nii vähe kui praegu. Seetõttu oleme ära unustanud, kuidas meie keha tegelikult peaks liikuma.
[...]
Miks me oleme nõrgemad kui meie isad ja vanaisad

Miks me oleme nõrgemad kui meie isad ja vanaisad

12.06.2018
Õpi videost, millisele hormoonile me võlgneme oma mehelikkuse, jõu, tugevuse ning soovi pidevalt edasi pürgida.
[...]
Vabariigi sünnipäeva eri: kas alkohol teeb sind paksuks?

Vabariigi sünnipäeva eri: kas alkohol teeb sind paksuks?

20.02.2017
Usutavasti on pea iga mittekarsklasest mees, kes siiski enda tervisest ja välimusest lugu peab, töönädala lõpus ühe lõõgastava dringi ajal mõelnud...
[...]
Kas sina elad mõtestatud elu? Raamatusoovitus!

Kas sina elad mõtestatud elu? Raamatusoovitus!

20.03.2018
Oled sa nõus, et meest käivitavaks jõuks ei ole mitte naudinguiha, nagu arvas Freud ega võimuiha, mida väitis Adler, vaid soov elada mõtestatud ja eesmärgipärast elu?
[...]
Otse ja filtrita - Mikk külaliseks podcastis Tamara Talks

Otse ja filtrita - Mikk külaliseks podcastis Tamara Talks

13.06.2018
Kiiresti  populaarsust  koguv  podcast  (taskuhääling)  Tamara  Talks  kutsus  Miku  külla  jagama  King  of  Spadesi  saamislugu...
[...]
Vaid muusika abiga sooritusvõimele 10% juurde?

Vaid muusika abiga sooritusvõimele 10% juurde?

20.02.2018
Kuidas õige muusika kuulamise faaside planeerimise ja õige muusika valikuga saad oma sportlikke tulemusi tõsta kuni 10%.
[...]
Milline on sinu sisemine Defender?

Milline on sinu sisemine Defender?

24.12.2017
Meie meestena ning legendaarne Land Rover Defender jagame paljuski sama DNA’d – oleme sihipäraselt konstrueeritud avastama...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Vahesumma:
Mine ostukorvi Jätka ostmist